Web
Analytics

Jak znaleźć korzystny kredyt samochodowy

Bez zaświadczeń do 24 000 zł
od 1 000 zł do 120 000 zł
Wypłata gotówki nawet w dniu wypełnienia wniosku

Złóż wniosek

kredyt na samochód BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna decyzja przez telefon
Na samochód, motor, quada
RRSO: 18,05%

Złóż wniosek

pożyczka na auto Ferratum

Minimum formalności (bez BIK)
Decyzja w 15 minut
Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Złóż wniosek

Większość banków oraz instytucji pozabankowych posiada w swojej ofercie produkty przeznaczone do finansowania zakupu samochodu osobowego. Mimo że cel udzielania tego typu zobowiązań jest ten sam, to poszczególne oferty znacznie się od siebie różnią. Często okazuje się bowiem, że w tym samym czasie możemy skorzystać z wierzytelności udzielanych na zupełnie odmiennych zasadach. Warto więc pamiętać, że korzystnej oferty tego typu wsparcia gotówkowego należy szukać, zamiast decydować się na pierwszą zaproponowaną wierzytelność.

Porównanie kosztów

Najważniejszą kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę podczas szukania korzystnego wsparcia pieniężnego na zakup samochodu osobowego, jest wysokość RRSO. Na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, składają się bowiem wszystkie czynniki, które mają wpływ na wysokość raty miesięcznej oraz całkowitej kwoty odsetek. Jest więc to znacznie lepszy wyznacznik kosztów kredytu na zakup auta niż podawane w reklamach oprocentowanie nominalne.

Wybierając jedną z ofert bankowych, należy więc sprawdzić, w której placówce zgadzającej się udzielić nam finansowania, RRSO będzie najniższe. Warto jednak zaznaczyć, że czynnik ten nie musi być jedynym wyznacznikiem atrakcyjności danej opcji – często należy wziąć pod uwagę także zupełnie inne kwestie.

Wiek auta i długość okresu spłaty

Dla wielu osób bardzo ważnymi czynnikami określającymi, czy dana wierzytelność na zakup pojazdu jest korzystna, czy też nie, są również maksymalny wiek finansowanego za pomocą zobowiązania auta, a także czas, w jakim należy zwrócić gotówkę do banku. Nawet jeśli RRSO będzie bardzo niskie, to nie warto decydować się na pomoc finansową, której spłata zbyt mocno obciąży nasz domowy budżet z powodu zbyt krótkiego okresu regulacji pożyczki, czy też nie umożliwi nam zakupu auta z rynku wtórnego, gdy na takim nam zależy.

Nie tylko w banku uniwersalnym

Gdy decydujemy się na zakup samochodu z salonu, możemy także skorzystać z oferty tzw. autobanków, które często oferują swoim klientom znacznie niższe oprocentowanie i szereg innych możliwości. W instytucjach tych można bowiem skorzystać z bardzo atrakcyjnych wierzytelności na zakup auta danej marki, nie opuszczając nawet salonu samochodowego – wszystkie formalności można bowiem załatwić na miejscu. Na uwagę zasługuje w tym przypadku również fakt, że podmioty te oferują swoim klientom znacznie niższe raty, a także możliwość skorzystania z rat balonowych, umożliwiających wymianę pojazdu na nowy co kilka lat.

Poza bankami

W przypadku osób, które nie mogą z różnych przyczyn skorzystać z typowej oferty bankowej na zakup samochodu, możliwe jest skorzystanie jedynie z oferty finansowania w instytucjach pozabankowych. Warto jednak pamiętać, że rozwiązanie to należy traktować jako ostateczność. Jest ono bardzo drogie, przez co jego spłata może mocno nadszarpnąć domowe finanse. Ponadto firmy pożyczkowe często wymagają od swoich klientów spłacania rat w cotygodniowych, a nie comiesięcznych odstępach, co może być bardzo uciążliwe dla wielu osób.

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

 • Alor Bank
 • iGotówka
 • T-Mobile
 • mBank
 • eurobank
 • GETIN Bank
 • citi handlowy
 • PKO BP
 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Deutsche Bank
 • Milennium
 • iGotówka