Jak znaleźć korzystny kredyt samochodowy

 • Kredyt samochodowy IN bank

  • Pierwsze miejsce w rankingach
  • Do 50 000 zł
  • RRSO: nawet 10,14%

  Kredyt samochodowy BGŻ BNP PARIBAS

  • Wstępna decyzja przez telefon
  • Na samochód, motor, quada
  • RRSO: 18,05%

  Kredyt samochodowy Ferratum

  • Minimum formalności (bez BIK)
  • Decyzja w 15 minut
  • Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Większość banków oraz instytucji pozabankowych posiada w swojej ofercie produkty przeznaczone do finansowania zakupu samochodu osobowego. Mimo że cel udzielania tego typu zobowiązań jest ten sam, to poszczególne oferty znacznie się od siebie różnią. Często okazuje się bowiem, że w tym samym czasie możemy skorzystać z wierzytelności udzielanych na zupełnie odmiennych zasadach. Warto więc pamiętać, że korzystnej oferty tego typu wsparcia gotówkowego należy szukać, zamiast decydować się na pierwszą zaproponowaną wierzytelność.

Porównanie kosztów

Najważniejszą kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę podczas szukania korzystnego wsparcia pieniężnego na zakup samochodu osobowego, jest wysokość RRSO. Na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, składają się bowiem wszystkie czynniki, które mają wpływ na wysokość raty miesięcznej oraz całkowitej kwoty odsetek. Jest więc to znacznie lepszy wyznacznik kosztów kredytu na zakup auta niż podawane w reklamach oprocentowanie nominalne.

Wybierając jedną z ofert bankowych, należy więc sprawdzić, w której placówce zgadzającej się udzielić nam finansowania, RRSO będzie najniższe. Warto jednak zaznaczyć, że czynnik ten nie musi być jedynym wyznacznikiem atrakcyjności danej opcji - często należy wziąć pod uwagę także zupełnie inne kwestie.

Wiek auta i długość okresu spłaty

Dla wielu osób bardzo ważnymi czynnikami określającymi, czy dana wierzytelność na zakup pojazdu jest korzystna, czy też nie, są również maksymalny wiek finansowanego za pomocą zobowiązania auta, a także czas, w jakim należy zwrócić gotówkę do banku. Nawet jeśli RRSO będzie bardzo niskie, to nie warto decydować się na pomoc finansową, której spłata zbyt mocno obciąży nasz domowy budżet z powodu zbyt krótkiego okresu regulacji pożyczki, czy też nie umożliwi nam zakupu auta z rynku wtórnego, gdy na takim nam zależy.

Nie tylko w banku uniwersalnym

Gdy decydujemy się na zakup samochodu z salonu, możemy także skorzystać z oferty tzw. autobanków, które często oferują swoim klientom znacznie niższe oprocentowanie i szereg innych możliwości. W instytucjach tych można bowiem skorzystać z bardzo atrakcyjnych wierzytelności na zakup auta danej marki, nie opuszczając nawet salonu samochodowego - wszystkie formalności można bowiem załatwić na miejscu. Na uwagę zasługuje w tym przypadku również fakt, że podmioty te oferują swoim klientom znacznie niższe raty, a także możliwość skorzystania z rat balonowych, umożliwiających wymianę pojazdu na nowy co kilka lat.

Poza bankami

W przypadku osób, które nie mogą z różnych przyczyn skorzystać z typowej oferty bankowej na zakup samochodu, możliwe jest skorzystanie jedynie z oferty finansowania w instytucjach pozabankowych. Warto jednak pamiętać, że rozwiązanie to należy traktować jako ostateczność. Jest ono bardzo drogie, przez co jego spłata może mocno nadszarpnąć domowe finanse. Ponadto firmy pożyczkowe często wymagają od swoich klientów spłacania rat w cotygodniowych, a nie comiesięcznych odstępach, co może być bardzo uciążliwe dla wielu osób.

Szczególnie polecana oferta:

 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Błyskawiczna decyzja!
 • Do 200 000 zł
 • Krótki i prosty formularz
 • Niskie RRSO
 • Cała procedura przez stronę banku
 • Okrest kredytowania do 10 lat
 • Na samochody nowe i używane

Ostatnie artykuły

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt na samochód

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt na samochód
Uzyskanie pieniędzy na zakup pojazdu, wymaga spełnienia pewnych warunków. Wśród nich wymienia się dopasowanie swojego... czytaj dalej

Kalkulator kredytu samochodowego bez BIK

Kredyt samochodowy bez BIK
Zakup nowego samochodu często jest sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Z tego powodu wiele osób szuka sposobu... czytaj dalej

Kredyt samochodowy u dilera czy w banku

Kredyt samochodowy tańszy u dilera czy w banku?

Osoby chcące skorzystać z wierzytelności bankowej na zakup pojazdu osobowego, często narzekają, że... czytaj dalej

Leasing konsumencki

Leasing konsumencki - z czym to się je
Za największą zaletę tego rozwiązania uznaje się brak konieczności... czytaj dalej

Zakup samochodu firmowego

Finansowanie zakupu samochodu firmowego - kredyt czy leasing
Przedsiębiorcy często korzystają ze wsparcia finansowego na zakup samochodu... czytaj dalej

kredyt samochodowy z ratą balonową

Kredyt standardowy czy z ratą balonową - co się bardziej opłaca?
Kupno samochodu bez posiadania wystarczającej liczby oszczędności wiąże się... czytaj dalej

korzystny kredyt samochodowy

Jak znaleźć korzystny kredyt samochodowy
Najważniejszą kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę podczas szukania... czytaj daej

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

Alor Bank
iGotówka
T-Mobile
mBank

eurobank
GETIN Bank
citi handlowy

BGŻ BNP PARIBAS
Deutsche Bank
Milennium

x
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.