Web
Analytics

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt na samochód

Bez zaświadczeń do 24 000 zł
od 1 000 zł do 120 000 zł
Wypłata gotówki nawet w dniu wypełnienia wniosku

Złóż wniosek

kredyt na samochód BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna decyzja przez telefon
Na samochód, motor, quada
RRSO: 18,05%

Złóż wniosek

pożyczka na auto Ferratum

Minimum formalności (bez BIK)
Decyzja w 15 minut
Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Złóż wniosek

Już od dawna myślisz o zmianie swojego samochodu na lepsze? Pewnie przed realizacją swojego planu, blokuje Cię jedynie brak gotówki. Są jednak inne sposoby, dzięki którym zdobędziesz potrzebną kwotę na spełnienie swojego marzenia, o nowszym i lepszym modelu auta.

Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy w odróżnieniu od pozostałych produktów bankowych jest dedykowany osobom, które wiedzą na jaki cel zamierzają przeznaczyć pożyczone pieniądze. Tak, jak w przypadku kredytu gotówkowego, możemy dowolnie wydawać pieniądze jakie otrzymaliśmy pieniądze, tak kredyt na samochód udostępniany jest na wybrane cele:

 • na zakup nowego pojazdu (samochód, motocykl, quad, motorower, skuter, jacht)
 • na zakup używanego pojazdu
 • na naprawę pojazdu
 • część kredytu czasem można przeznaczyć na dowolny cel
 • Warunki otrzymania kredytu samochodowego

Uzyskanie pieniędzy na zakup pojazdu, wymaga spełnienia pewnych warunków. Wśród nich wymienia się dopasowanie swojego profilu oraz parametrów auta, do oczekiwań banku. A także mowa jest o komplecie dokumentów, bez których nie można przejść procedury weryfikacyjnej.

Warunki stawiane przez bank:

 • minimalny i maksymalny okres kredytowania – patrząc na oferty banków, musimy brać pod uwagę, że będziemy musieli dostosować się do widełek czasowych, jeśli chodzi o okres kredytowania. Zwykle jest on dłuższy niż kilka miesięcy, i nie przekracza 10 lat.
 • minimalna i maksymalna kwota kredytu – na pewno pożyczki samochodowe nie są udzielane na kwotę 100 złotych, ponieważ jest to wartość nieopłacalna dla placówek bankowych. Stąd nakładane limity na wartość kredytu – nie tylko odgórnego, ale również na dolny.
 • rodzaj pojazdu – w oddziałach możemy sprawdzić dokładną specyfikacje pojazdów, jakie są objęte kredytowaniem. W ten sposób możemy sfinansować sobie nie tylko samochód lub motocykl, ale nawet zabytkowy autobus, lub pojazd specjalistyczny.
 • wiek pojazdu – nie ma najmniejszego problemu z kredytowaniem zupełnie nowych samochodów. Natomiast schody zaczynają się przy znalezieniu placówki bankowej, która udzieli nam wsparcie finansowe, na pojazd używany. W regulaminach są uwzględnione wszelkie informacje na temat maksymalnego wieku pojazdu.
 • przebieg pojazdu – czasami instytucje finansowe są zainteresowane również przebiegiem samochodu.
 • wartość samochodu – nie bez znaczenia jest także wartość samochodu, na podstawie której wylicza się kredyt.

Gdy przebrniemy przez te wszystkie warunki, a także dopasowywanie oferty do naszych możliwości finansowych oraz parametrów interesującego nas samochodu, możemy przygotować się do kolejnego etapu – zebrania potrzebnych dokumentów.

Jakie dokumenty są potrzebne, przy ubieganiu się o kredyt na samochód?

  • Dowód osobisty – jest to niezbędny dokument, który wymagany jest w praktycznie każdej procedurze bankowej.
  • Inny dokument potwierdzający naszą tożsamość – takie produkty finansowe często wyróżniają się wysokimi sumami. Dlatego placówki chcąc się zabezpieczyć przed oszustwami, mogą wymagać potwierdzenia tożsamości jeszcze innym dokumentem.
  • Zaświadczenie o dochodach – instytucja musi na podstawie zaświadczenia o dochodach, czy to od pracodawcy, czy na podstawie wyciągu z banku, określić naszą zdolność kredytową. Tylko wtedy placówka bankowa może stwierdzić, czy jesteśmy uporać się z zaciągniętym długiem.
   Kserokopia dowodu rejestracyjnego samochodu
  • Zaświadczenie o braku wpisu pojazdu jako zastaw – nie można zaciągać długu na pojazd, który jest już obciążony pewnymi zobowiązaniami. Jeśli nie dostarczymy tego dokumentu do banku, to niestety raczej nie otrzymamy pieniędzy.
  • Dokument dotyczący zakupu samochodu – wśród tych dokumentów pojawia się albo faktura, jeżeli kupujemy pojazd od firmy, salonu samochodowego, czy też komisu. Natomiast umowa zakupu-sprzedaży jest zawierana pomiędzy osobami fizycznymi.
  • Ubezpieczenie samochodu – bez ubezpieczenia samochodu nie można włączać się do ruchu drogowego. Jest to również warunek konieczny, by otrzymać kredyt na samochód. Czasami oddziały wymagają również posiadania Autocasco.

Jak ubiegać się o kredyt na samochód?

Jest co najmniej kilka form umożliwiających staranie się o wsparcie finansowe przy zakupie samochodu. Placówki posiadają swoje strony internetowe, które umożliwiają automatyczny dostęp do produktów. Jednak w rzeczywistości nawet po kliknięciu w ofertę, należy umówić się przynajmniej na rozmowę z konsultantem.

Innym sposobem ubiegania się o ten ciekawy produkt bankowy, jest bezpośrednia wizyta w oddziale. Tam zostaniemy poinformowani o warunkach przystąpienia do oferty, jak i również będziemy mogli wyliczyć swoją zdolność kredytową.

Kolejnym krokiem będzie oczywiście przygotowanie wszystkich wymaganych dokumentów. Po pozytywnej weryfikacji, dochodzi do podpisania umowy. Wtedy określany jest również system spłaty należności.

Wybór najlepszego kredytu samochodowego – rankingi

Jak wiadomo, wszystkie produkty finansowe różnią się między sobą wieloma czynnikami. Do nich zalicza się chociażby oprocentowanie, wzięcie kredytu na używany samochód, jak i sam okres kredytowania. Od tych elementów będzie zależało, czy konkretna oferta rzeczywiście będzie dla nas korzystna, czy jednak nie.

Zobacz na jakie detale ofert warto zwrócić uwagę, by skorzystać na dofinansowaniu samochodu:

 • Oprocentowanie – w wielu rankingach możemy znaleźć informacje na temat oprocentowania. Rzeczywiście jest to dla nas niezwykle ważny wskaźnik informujący o tym, ile zarobi na nas bank, ale nie powinniśmy sugerować się tylko nim.
 • Suma i okres kredytowania – sprawdź ile możesz maksymalnie pożyczyć, a także na jaki okres czasu możesz rozłożyć raty.
 • Ubezpieczenie – chyba teraz ciężko znaleźć oddział, który by nie upierał się przy dodatkowym ubezpieczeniu, mającym na celu ochronę spłacanych należności. Oczywiście warto dowiedzieć się z jaką sumą mamy do czynienia, a także co otrzymujemy w zamian.
 • Prowizja – jest to kolejna opłata, z jaką przyjdzie nam się zmierzyć. Dlatego lepiej wiedzieć jaki procent prowizji życzy sobie konkretna instytucja finansowa za pożyczenie nam pieniędzy na samochód.
 • Wcześniejsza spłata – zobacz, czy w potencjalnym oddziale, w którym chcesz się ubiegać o kredyt na samochód, możesz liczyć na wcześniejszą spłatę, a także jakie procedury wiążą się tym faktem.
 • Odsetki karne – każdemu może zdarzyć się zapłacenie raty w późniejszym terminie. Różne przypadki losowe chodzą po ludziach, w takim razie i my nie powinniśmy zakładać, że podejdziemy do naszych zobowiązań z należytą perfekcją. Zorientuj się z jakimi konsekwencjami trzeba będzie się zmierzyć w takich okolicznościach, jak i również ile będą wynosiły ewentualne odsetki karne.
 • Wakacje kredytowe – niektóre placówki proponują swoim klientom wakacje kredytowe. Jest to niezwykle dogodna opcja, pozwalająca na ominięcie jednej raty w ciągu roku. W ten sposób możemy rozłożyć równomiernie nasze finanse, w chwili większego natężenia wydatków.
 • Parametry samochodu – interesuje Cię zakup konkretnego samochodu? Dowiedz się, czy na pewno mieści się w parametrach uznawanych przez wybrane banki. Może się okazać, że dla jednych instytucji, będzie on za stary rocznikowo, lub posiadał zbyt duży przebieg na liczniku.

Po zweryfikowaniu tych szczegółów oferty, na pewno znalezienie najlepszego produktu bankowego, nie powinno stanowić dla Ciebie większego problemu. Jeżeli nie masz czasu na przeglądanie pojedynczych ofert, zawsze możesz korzystać z porównywarek lub rankingów. Na pewno znajdując aktualne zestawienia, zobaczysz, które kredyty samochodowe w tej chwili są najtańsze.

Rodzaje rat

Wzięcie na siebie dość dużego zobowiązania zawsze będzie wiązało się z poniesieniem kosztów. Warto zadać sobie pytanie, na jakie wydatki jesteśmy przygotowani w związku z tym? Okazuje się, że placówki bankowe pożyczając nam pieniądze na zakup pojazdu, proponują nam kilka sposobów rozliczeń.

 • Raty równe lub malejące – Zaliczają się do najpopularniejszych. Sami decydujemy, czy wolimy spłacać takie same raty każdego miesiąca, czy jednak z każdym okresem rozliczeniowym zlecać coraz mniejszą kwotę. Większość instytucji finansowych posiada taki system spłacania zadłużenia, jako standardowy, a nawet jako jedyny do wyboru.
 • Jedna rata – sposób uregulowania długu, który na pewno wydaje się nam być zdecydowanie rzadziej spotykany. Raczej nie jest to opcja preferowana przez komercyjne banki, ale raczej przez placówki, które jednocześnie posiadają powiązania z określonym salonem samochodowym. Wybierając ten sposób spłaty swojego długu, należy liczyć się z bardzo wysokim wkładem własnym, wynoszącym nawet połowę wartości kredytu. Po określonym czasie, wpłacamy pozostałą część. Korzyścią takiego rozwiązania jest na pewno zdecydowanie niższe oprocentowanie.
 • Kredyt balonowy – nazwa systemu płatności rat wydaje się być wyjątkowo intrygująca. Na pewno do największych zalet takiego rozwiązania zalicza się przede wszystkim to, że nie potrzebny jest wkład własny. Raty comiesięczne, raczej nie powinny rujnować naszego budżetu domowego. Jednak należy przygotować się na to, iż ostatnia rata może wynieść nawet 20 procent wartości zaciągniętego zobowiązania.

Po skondensowaniu wszystkich informacji, ubieganie się o kredyt na samochód, a także wybranie najlepszego produktu bankowego, raczej nie powinno stanowić żadnego problemu. Warto zawsze zaglądać na aktualne oferty, nie sugerując się danymi sprzed kilku miesięcy. Ponieważ rynek finansowy jest niezwykle dynamiczny, i szybko zmieniają się warunki umowy, wysokości odsetek, a także ciekawe promocje.

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

 • Alor Bank
 • iGotówka
 • T-Mobile
 • mBank
 • eurobank
 • GETIN Bank
 • citi handlowy
 • PKO BP
 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Deutsche Bank
 • Milennium
 • iGotówka