Kredyt samochodowy bez BIK i KRD

Zakup nowego samochodu często jest sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Z tego powodu wiele osób szuka sposobu sfinansowania tego dużego wydatku przy użyciu różnego rodzaju produktów finansowych. Niestety, dla wielu osób skorzystanie z nich nie jest możliwe, gdyż osoby te mają negatywną historię spłaty zobowiązań w BIK. Warto jednak zaznaczyć, że gdy dany wnioskodawca figuruje w tejże bazie jako niesolidny dłużnik, może on starać się o otrzymanie gotówki na zakup auta w instytucji pozabankowej.

O czym trzeba pamiętać?

Decydując się na zaciągnięcie zobowiązania pozabankowego na zakup samochodu osobowego, należy pamiętać, że nie będzie to opcja najtańsza. Zwykle odsetki w tego typu wierzytelnościach są bowiem znacznie wyższe niż w bankach. Instytucje trudniące się wypłacaniem wsparcia finansowego dla osób z negatywną historią kredytową muszą bowiem zmniejszać ponoszone przez siebie ryzyko poprzez podwyższanie wysokości oprocentowania.

Podczas gdy wierzytelność zaciągania w banku w celu zakupienia pojazdu będzie obecnie oprocentowana maksymalnie na 15-20 procent w skali roku, wierzytelność wypłacana przez podmiot, którego nie obowiązuje prawo bankowe, będzie mogła być obciążona nawet 5-krotnie wyższymi odsetkami. Jest to cena, którą muszą ponieść wszystkie osoby ze złą historią w BIK, chcące zakupić pojazd bez posiadania wystarczających oszczędności.

Także na auta używane

Niewątpliwą zaletą zobowiązań pozabankowych zaciąganych na zakup samochodu osobowego jest możliwość sfinansowania kupna pojazdu w każdym wieku. Parabanki są bowiem skłonne wypłacić gotówkę zarówno na zakup auta nowego, jak i mającego więcej niż 10 lat. Oznacza to, że w ten sposób można otrzymać zarówno 5 tysięcy złotych na kilkunastoletnie auto, jak i 50 tysięcy, gdy zależy nam na samochodzie prosto z salonu.

Trzeba zaznaczyć, że ofertę finansowania kupna starych aut przedstawiają obecnie jedynie podmioty pozabankowe, gdyż banki są we większości przypadku skłonne kredytować jedynie zakup pojazdów nowych bądź maksymalnie 8-letnich. Ponadto, gdy kupujący decyduje się na samochód starszy, musi liczyć się z tym, że wybrana placówka bankowa zaoferuje mu znacznie krótszy okres spłaty zadłużenia niż w sytuacji, gdy wybrałby on auto z salonu.

Nie tylko dla bogatych

Wsparcie finansowe na zakup pojazdu osobowego oferowane przez banki z reguły jest kierowane jedynie do osób, które osiągają dość wysokie dochody. W podmiotach nieobjętych przepisami prawa bankowego ograniczenia takie nie obowiązują - gotówkę na zakup auta mogą otrzymać nawet emeryci lub osoby nieposiadające stałego źródła dochodów, gdyż wysokość miesięcznych zarobków zwykle nie podlega weryfikacji.

Warto też podkreślić, że korzystając z oferty instytucji pozabankowych, można spłacać zadłużenie znacznie dłużej. Maksymalny okres, w którym należy uregulować wierzytelność wypłaconą na zakup samochodu, wynosi nawet 20-30 lat. Niestety, tak długi okres spłaty nie jest korzystny dla klientów, gdyż po tym czasie pojazd z pewnością nie będzie już nadawać się do dalszej eksploatacji.

Szczególnie polecana oferta:

  • LoanMe
  • Błyskawiczna decyzja!
  • Weź nawet 11 000 zł
  • Krótki i prosty formularz
  • Do 52 tygodni
  • Cała procedura przez Internet
  • Jasne koszty
  • Na samochody nowe i używane

Ostatnie artykuły

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt na samochód

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt na samochód
Uzyskanie pieniędzy na zakup pojazdu, wymaga spełnienia pewnych warunków. Wśród nich wymienia się dopasowanie swojego... czytaj dalej

Kalkulator kredytu samochodowego bez BIK

Kredyt samochodowy bez BIK
Zakup nowego samochodu często jest sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Z tego powodu wiele osób szuka sposobu... czytaj dalej

Kredyt samochodowy u dilera czy w banku

Kredyt samochodowy tańszy u dilera czy w banku?

Osoby chcące skorzystać z wierzytelności bankowej na zakup pojazdu osobowego, często narzekają, że... czytaj dalej

Leasing konsumencki

Leasing konsumencki - z czym to się je
Za największą zaletę tego rozwiązania uznaje się brak konieczności... czytaj dalej

Zakup samochodu firmowego

Finansowanie zakupu samochodu firmowego - kredyt czy leasing
Przedsiębiorcy często korzystają ze wsparcia finansowego na zakup samochodu... czytaj dalej

kredyt samochodowy z ratą balonową

Kredyt standardowy czy z ratą balonową - co się bardziej opłaca?
Kupno samochodu bez posiadania wystarczającej liczby oszczędności wiąże się... czytaj dalej

korzystny kredyt samochodowy

Jak znaleźć korzystny kredyt samochodowy
Najważniejszą kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę podczas szukania... czytaj daej

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

Alor Bank
iGotówka
T-Mobile
mBank

eurobank
GETIN Bank
citi handlowy

BGŻ BNP PARIBAS
Deutsche Bank
Milennium

x
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.