Web
Analytics

Kredyt samochodowy tańszy u dilera czy w banku?

Bez zaświadczeń do 24 000 zł
od 1 000 zł do 120 000 zł
Wypłata gotówki nawet w dniu wypełnienia wniosku

Złóż wniosek

kredyt na samochód BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna decyzja przez telefon
Na samochód, motor, quada
RRSO: 18,05%

Złóż wniosek

pożyczka na auto Ferratum

Minimum formalności (bez BIK)
Decyzja w 15 minut
Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Złóż wniosek

Osoby chcące skorzystać z wierzytelności bankowej na zakup pojazdu osobowego, często narzekają, że warunki proponowane aktualnie przez działające na terenie Polski placówki, są mało atrakcyjne. Niejednokrotnie okazuje się bowiem, że oprocentowanie tego typu pomocy finansowej jest jedynie nieznacznie niższe niż oprocentowanie standardowych zobowiązań gotówkowych na dowolny cel. Warto jednak pamiętać, że gdy nie posiadamy odpowiedniej kwoty oszczędności, potrzebną nam dodatkowo kwotę możemy uzyskać nie tylko w banku, ale i u dealera samochodowego.

Auto z drugiej ręki

Należy podkreślić, że najkorzystniejsze warunki wypłaty pomocy finansowej na zakup samochodu osobowego otrzymają u dealera te osoby, które nie chcą kredytować kwoty odpowiadającej całkowitej wartości pojazdu, oraz te, które zdecydują się na możliwie krótką spłatę zadłużenia. Pod tym względem oferta dealerów jest bardzo podobna do oferty banków, jednak na tym podobieństwa między nimi się kończą.

Podstawową różnicą pomiędzy finansowaniem bankowym a finansowaniem za pomocą wierzytelności zaciągniętej w komisie lub u dealera jest wiek samochodu, który może podlegać tej formie zakupu. Banki z reguły nie dopuszczają do wypłaty gotówki na zakup aut używanych przez okres dłuższy niż 5 lat lub oferują wierzytelności jedynie dla tych osób, które kupują pojazd prosto z salonu. Ponadto, gdy finansowaniu podlega auto z drugiej ręki, nawet gdy ma ono jedynie rok lub dwa, placówka bankowa zażąda od pożyczkobiorcy znacznie wyższego ubezpieczenia lub zmusi go do zapłacenia o wiele wyższej prowizji.

W komisach samochodowych bądź u autoryzowanych dealerów takie warunki nie obowiązują. Kwota pobieranej prowizji lub ubezpieczenia nie zależy bowiem od wieku auta. Oferta tychże sprzedawców we większości dotyczy bowiem pojazdów używanych, przez co wiek pojazdu nie jest kryterium decydującym o wysokości kosztów zaciągnięcia zobowiązania.

Niewielkie kwoty

Warto też zapamiętać, że u dealera zwykle korzystniej jest pożyczać niewielkie kwoty. Banki rzadko są bowiem skłonne do tego, by wypłacić wierzytelność na zakup samochodu osobowego, gdy wartość pojazdu będzie niewysoka bądź gdy wnioskodawca będzie chciał pożyczyć kwotę odpowiadającą mniej niż 10 procentom wartości wybranego pojazdu. Placówka bankowa uznaje bowiem wypłacanie tego typu wsparcia finansowego za mało opłacalne. Dealer jest natomiast osobą, która z chęcią pobierze od klienta zapłatę o wysokości 80-90 procent wartości pojazdu, a pozostałą jej część rozłoży na wygodne do regulowania raty miesięczne. Nierzadko wysokość tychże rat będzie tak niska, że nie będą one stanowić niemalże żadnego obciążenia dla domowego budżetu.

Należy jednak podkreślić, że oferta wypłacania wierzytelności na zakup samochodu osobowego nie jest dostępna u wszystkich działających w Polsce dealerów. Z reguły oferują ją jedynie największe spółki, które mogą pozwolić sobie na poniesienie ewentualnego ryzyka związanego z niewypłacalnością klienta. Dla małych komisów i salonów ryzyko takie może być bowiem o wiele za wysokie.

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

 • Alor Bank
 • iGotówka
 • T-Mobile
 • mBank
 • eurobank
 • GETIN Bank
 • citi handlowy
 • PKO BP
 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Deutsche Bank
 • Milennium
 • iGotówka