Kredyt samochodowy tańszy u dilera czy w banku?

 • Kredyt samochodowy IN bank

  • Pierwsze miejsce w rankingach
  • Do 50 000 zł
  • RRSO: nawet 10,14%

  Kredyt samochodowy BGŻ BNP PARIBAS

  • Wstępna decyzja przez telefon
  • Na samochód, motor, quada
  • RRSO: 18,05%

  Kredyt samochodowy Ferratum

  • Minimum formalności (bez BIK)
  • Decyzja w 15 minut
  • Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Osoby chcące skorzystać z wierzytelności bankowej na zakup pojazdu osobowego, często narzekają, że warunki proponowane aktualnie przez działające na terenie Polski placówki, są mało atrakcyjne. Niejednokrotnie okazuje się bowiem, że oprocentowanie tego typu pomocy finansowej jest jedynie nieznacznie niższe niż oprocentowanie standardowych zobowiązań gotówkowych na dowolny cel. Warto jednak pamiętać, że gdy nie posiadamy odpowiedniej kwoty oszczędności, potrzebną nam dodatkowo kwotę możemy uzyskać nie tylko w banku, ale i u dealera samochodowego.

Auto z drugiej ręki

Należy podkreślić, że najkorzystniejsze warunki wypłaty pomocy finansowej na zakup samochodu osobowego otrzymają u dealera te osoby, które nie chcą kredytować kwoty odpowiadającej całkowitej wartości pojazdu, oraz te, które zdecydują się na możliwie krótką spłatę zadłużenia. Pod tym względem oferta dealerów jest bardzo podobna do oferty banków, jednak na tym podobieństwa między nimi się kończą.

Podstawową różnicą pomiędzy finansowaniem bankowym a finansowaniem za pomocą wierzytelności zaciągniętej w komisie lub u dealera jest wiek samochodu, który może podlegać tej formie zakupu. Banki z reguły nie dopuszczają do wypłaty gotówki na zakup aut używanych przez okres dłuższy niż 5 lat lub oferują wierzytelności jedynie dla tych osób, które kupują pojazd prosto z salonu. Ponadto, gdy finansowaniu podlega auto z drugiej ręki, nawet gdy ma ono jedynie rok lub dwa, placówka bankowa zażąda od pożyczkobiorcy znacznie wyższego ubezpieczenia lub zmusi go do zapłacenia o wiele wyższej prowizji.

W komisach samochodowych bądź u autoryzowanych dealerów takie warunki nie obowiązują. Kwota pobieranej prowizji lub ubezpieczenia nie zależy bowiem od wieku auta. Oferta tychże sprzedawców we większości dotyczy bowiem pojazdów używanych, przez co wiek pojazdu nie jest kryterium decydującym o wysokości kosztów zaciągnięcia zobowiązania.

Niewielkie kwoty

Warto też zapamiętać, że u dealera zwykle korzystniej jest pożyczać niewielkie kwoty. Banki rzadko są bowiem skłonne do tego, by wypłacić wierzytelność na zakup samochodu osobowego, gdy wartość pojazdu będzie niewysoka bądź gdy wnioskodawca będzie chciał pożyczyć kwotę odpowiadającą mniej niż 10 procentom wartości wybranego pojazdu. Placówka bankowa uznaje bowiem wypłacanie tego typu wsparcia finansowego za mało opłacalne. Dealer jest natomiast osobą, która z chęcią pobierze od klienta zapłatę o wysokości 80-90 procent wartości pojazdu, a pozostałą jej część rozłoży na wygodne do regulowania raty miesięczne. Nierzadko wysokość tychże rat będzie tak niska, że nie będą one stanowić niemalże żadnego obciążenia dla domowego budżetu.

Należy jednak podkreślić, że oferta wypłacania wierzytelności na zakup samochodu osobowego nie jest dostępna u wszystkich działających w Polsce dealerów. Z reguły oferują ją jedynie największe spółki, które mogą pozwolić sobie na poniesienie ewentualnego ryzyka związanego z niewypłacalnością klienta. Dla małych komisów i salonów ryzyko takie może być bowiem o wiele za wysokie.

Szczególnie polecana oferta:

 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Błyskawiczna decyzja!
 • Do 200 000 zł
 • Krótki i prosty formularz
 • Niskie RRSO
 • Cała procedura przez stronę banku
 • Okrest kredytowania do 10 lat
 • Na samochody nowe i używane

Ostatnie artykuły

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt na samochód

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt na samochód
Uzyskanie pieniędzy na zakup pojazdu, wymaga spełnienia pewnych warunków. Wśród nich wymienia się dopasowanie swojego... czytaj dalej

Kalkulator kredytu samochodowego bez BIK

Kredyt samochodowy bez BIK
Zakup nowego samochodu często jest sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Z tego powodu wiele osób szuka sposobu... czytaj dalej

Kredyt samochodowy u dilera czy w banku

Kredyt samochodowy tańszy u dilera czy w banku?

Osoby chcące skorzystać z wierzytelności bankowej na zakup pojazdu osobowego, często narzekają, że... czytaj dalej

Leasing konsumencki

Leasing konsumencki - z czym to się je
Za największą zaletę tego rozwiązania uznaje się brak konieczności... czytaj dalej

Zakup samochodu firmowego

Finansowanie zakupu samochodu firmowego - kredyt czy leasing
Przedsiębiorcy często korzystają ze wsparcia finansowego na zakup samochodu... czytaj dalej

kredyt samochodowy z ratą balonową

Kredyt standardowy czy z ratą balonową - co się bardziej opłaca?
Kupno samochodu bez posiadania wystarczającej liczby oszczędności wiąże się... czytaj dalej

korzystny kredyt samochodowy

Jak znaleźć korzystny kredyt samochodowy
Najważniejszą kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę podczas szukania... czytaj daej

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

Alor Bank
iGotówka
T-Mobile
mBank

eurobank
GETIN Bank
citi handlowy

BGŻ BNP PARIBAS
Deutsche Bank
Milennium

x
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.