Web
Analytics

Leasing konsumencki – z czym to się je

Bez zaświadczeń do 24 000 zł
od 1 000 zł do 120 000 zł
Wypłata gotówki nawet w dniu wypełnienia wniosku

Złóż wniosek

kredyt na samochód BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna decyzja przez telefon
Na samochód, motor, quada
RRSO: 18,05%

Złóż wniosek

pożyczka na auto Ferratum

Minimum formalności (bez BIK)
Decyzja w 15 minut
Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Złóż wniosek

Leasing dla osób prywatnych jest oferowany w Polsce od 2011 roku. Produkt ten określa się mianem konsumenckiego, ponieważ jest on kierowany do osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Zwykle za jego pomocą finansuje się zakup samochodów osobowych. Warto jednak pamiętać, że w przypadku leasingu nie zostaniemy właścicielami pojazdu od chwili jego zakupu, a będziemy jedynie jego posiadaczami.

Zalety dla wnioskodawcy

Za największą zaletę tego rozwiązania uznaje się brak konieczności sprawdzania zdolności kredytowej wnioskodawcy. Ponadto niewątpliwym atutem leasingu konsumenckiego jest korzystanie z uproszczonych procedur wypłacania gotówki. Do pewnych kwot nie trzeba bowiem przedstawiać poręczycieli ani zakupować innych produktów finansowych (np. kart kredytowych, ubezpieczeń), co jest powszechnym zjawiskiem w przypadku korzystania z wierzytelności wypłacanych przez bank. Formalności w tym przypadku są bowiem ograniczone do przedstawienia dwóch dokumentów tożsamości oraz do udokumentowania źródła stałych dochodów.

Warto też zaznaczyć, że mimo iż leasingobiorca nie staje się automatycznie właścicielem samochodu, może on wykupić auto na koniec okresu spłaty, płacąc za nie około 10 procent jego wartości początkowej. Opcja ta pozwala zostać właścicielem pojazdu osobowego po około 5-6 latach i jednocześnie obniżyć wysokość rat miesięcznych. Ważną zaletą tego rozwiązania jest też możliwość zawarcia umowy znacznie szybciej niż z bankiem w przypadku kredytu samochodowego. Z reguły czas rozpatrywania wniosku i podpisywania umowy o wypłacie zobowiązania nie przekracza 24 godzin.

Osoby korzystające z leasingu konsumenckiego mogą także uniknąć konieczności zapłacenia opłaty inicjalnej, która zwykle wynosi od 5 do 10 procent wartości samochodu. Jest to możliwe dzięki opcji dokupienia dodatkowych ubezpieczeń na preferencyjnych warunkach. Wysokość opłat związanych z polisami może zostać wliczona do wysokości rat lub zostać pokryta jednorazowo.

Lepsze samochody u leasingodawcy

Niewielu z nas wie także, że u leasingodawców można nabyć samochody osobowe o wysokim standardzie wyposażenia w znacznie lepszych cenach niż w salonach. Jest to możliwe dzięki temu, że leasingodawca jest nabywcą hurtowym, przez co sprzedawane przez niego samochody mogą być objęte niższą wysokością marży. Dodatkowo oprócz lepszego wyposażenia otrzymuje się zwykle atrakcyjny pakiet assistance lub AC.

Warto też pamiętać, że przejrzyste i proste zasady leasingu sprawiają, że każde zakupione za jego pomocą auto osobowe może być zarejestrowane przez firmę leasingową.

Niskie raty za samochody luksusowe

Leasing konsumencki jest polecany przede wszystkim tym osobom, które chcą nabyć luksusowe samochody. Dzięki niemu można bowiem cieszyć się z posiadania auta o wysokim komforcie, nie płacąc jednocześnie wysokich rat miesięcznych. Rozwiązanie to jest kierowane także do tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą skorzystać ze zobowiązania bankowego na zakup pojazdu. Forma ta jest bowiem o wiele bardziej elastyczna i przystępna dla większej liczy osób.

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

 • Alor Bank
 • iGotówka
 • T-Mobile
 • mBank
 • eurobank
 • GETIN Bank
 • citi handlowy
 • PKO BP
 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Deutsche Bank
 • Milennium
 • iGotówka