Leasing konsumencki - z czym to się je

 • Kredyt samochodowy IN bank

  • Pierwsze miejsce w rankingach
  • Do 50 000 zł
  • RRSO: nawet 10,14%

  Kredyt samochodowy BGŻ BNP PARIBAS

  • Wstępna decyzja przez telefon
  • Na samochód, motor, quada
  • RRSO: 18,05%

  Kredyt samochodowy Ferratum

  • Minimum formalności (bez BIK)
  • Decyzja w 15 minut
  • Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Leasing dla osób prywatnych jest oferowany w Polsce od 2011 roku. Produkt ten określa się mianem konsumenckiego, ponieważ jest on kierowany do osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Zwykle za jego pomocą finansuje się zakup samochodów osobowych. Warto jednak pamiętać, że w przypadku leasingu nie zostaniemy właścicielami pojazdu od chwili jego zakupu, a będziemy jedynie jego posiadaczami.

Zalety dla wnioskodawcy

Za największą zaletę tego rozwiązania uznaje się brak konieczności sprawdzania zdolności kredytowej wnioskodawcy. Ponadto niewątpliwym atutem leasingu konsumenckiego jest korzystanie z uproszczonych procedur wypłacania gotówki. Do pewnych kwot nie trzeba bowiem przedstawiać poręczycieli ani zakupować innych produktów finansowych (np. kart kredytowych, ubezpieczeń), co jest powszechnym zjawiskiem w przypadku korzystania z wierzytelności wypłacanych przez bank. Formalności w tym przypadku są bowiem ograniczone do przedstawienia dwóch dokumentów tożsamości oraz do udokumentowania źródła stałych dochodów.

Warto też zaznaczyć, że mimo iż leasingobiorca nie staje się automatycznie właścicielem samochodu, może on wykupić auto na koniec okresu spłaty, płacąc za nie około 10 procent jego wartości początkowej. Opcja ta pozwala zostać właścicielem pojazdu osobowego po około 5-6 latach i jednocześnie obniżyć wysokość rat miesięcznych. Ważną zaletą tego rozwiązania jest też możliwość zawarcia umowy znacznie szybciej niż z bankiem w przypadku kredytu samochodowego. Z reguły czas rozpatrywania wniosku i podpisywania umowy o wypłacie zobowiązania nie przekracza 24 godzin.

Osoby korzystające z leasingu konsumenckiego mogą także uniknąć konieczności zapłacenia opłaty inicjalnej, która zwykle wynosi od 5 do 10 procent wartości samochodu. Jest to możliwe dzięki opcji dokupienia dodatkowych ubezpieczeń na preferencyjnych warunkach. Wysokość opłat związanych z polisami może zostać wliczona do wysokości rat lub zostać pokryta jednorazowo.

Lepsze samochody u leasingodawcy

Niewielu z nas wie także, że u leasingodawców można nabyć samochody osobowe o wysokim standardzie wyposażenia w znacznie lepszych cenach niż w salonach. Jest to możliwe dzięki temu, że leasingodawca jest nabywcą hurtowym, przez co sprzedawane przez niego samochody mogą być objęte niższą wysokością marży. Dodatkowo oprócz lepszego wyposażenia otrzymuje się zwykle atrakcyjny pakiet assistance lub AC.

Warto też pamiętać, że przejrzyste i proste zasady leasingu sprawiają, że każde zakupione za jego pomocą auto osobowe może być zarejestrowane przez firmę leasingową.

Niskie raty za samochody luksusowe

Leasing konsumencki jest polecany przede wszystkim tym osobom, które chcą nabyć luksusowe samochody. Dzięki niemu można bowiem cieszyć się z posiadania auta o wysokim komforcie, nie płacąc jednocześnie wysokich rat miesięcznych. Rozwiązanie to jest kierowane także do tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą skorzystać ze zobowiązania bankowego na zakup pojazdu. Forma ta jest bowiem o wiele bardziej elastyczna i przystępna dla większej liczy osób.

Szczególnie polecana oferta:

 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Błyskawiczna decyzja!
 • Do 200 000 zł
 • Krótki i prosty formularz
 • Niskie RRSO
 • Cała procedura przez stronę banku
 • Okrest kredytowania do 10 lat
 • Na samochody nowe i używane

Ostatnie artykuły

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt na samochód

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt na samochód
Uzyskanie pieniędzy na zakup pojazdu, wymaga spełnienia pewnych warunków. Wśród nich wymienia się dopasowanie swojego... czytaj dalej

Kalkulator kredytu samochodowego bez BIK

Kredyt samochodowy bez BIK
Zakup nowego samochodu często jest sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Z tego powodu wiele osób szuka sposobu... czytaj dalej

Kredyt samochodowy u dilera czy w banku

Kredyt samochodowy tańszy u dilera czy w banku?

Osoby chcące skorzystać z wierzytelności bankowej na zakup pojazdu osobowego, często narzekają, że... czytaj dalej

Leasing konsumencki

Leasing konsumencki - z czym to się je
Za największą zaletę tego rozwiązania uznaje się brak konieczności... czytaj dalej

Zakup samochodu firmowego

Finansowanie zakupu samochodu firmowego - kredyt czy leasing
Przedsiębiorcy często korzystają ze wsparcia finansowego na zakup samochodu... czytaj dalej

kredyt samochodowy z ratą balonową

Kredyt standardowy czy z ratą balonową - co się bardziej opłaca?
Kupno samochodu bez posiadania wystarczającej liczby oszczędności wiąże się... czytaj dalej

korzystny kredyt samochodowy

Jak znaleźć korzystny kredyt samochodowy
Najważniejszą kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę podczas szukania... czytaj daej

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

Alor Bank
iGotówka
T-Mobile
mBank

eurobank
GETIN Bank
citi handlowy

BGŻ BNP PARIBAS
Deutsche Bank
Milennium

x
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.