Web
Analytics

Kredyt samochodowy na auta używane

Bez zaświadczeń do 24 000 zł
od 1 000 zł do 120 000 zł
Wypłata gotówki nawet w dniu wypełnienia wniosku

Złóż wniosek

kredyt na samochód BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna decyzja przez telefon
Na samochód, motor, quada
RRSO: 18,05%

Złóż wniosek

pożyczka na auto Ferratum

Minimum formalności (bez BIK)
Decyzja w 15 minut
Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Złóż wniosek

Wielu z nas zastanawia się, w jakim maksymalnie wieku może być samochód, którego zakup będzie finansowany za pomocą zobowiązania zaciąganego w banku. Dla większości potencjalnych pożyczkobiorców jest to bowiem bardzo ważny parametr, który może zaważyć na tym, czy wierzytelność zostanie zaciągnięta w banku, czy też w instytucji pozabankowej.

Największe szanse na nowy samochód

Warto podkreślić, że większość placówek bankowych jest zainteresowana finansowaniem zakupu jedynie nowych samochodów. Jest to spowodowane tym, że auta te najwolniej tracą na wartości z powodu starzejącego się rocznika, a ponadto są w dobrym stanie technicznym, co pozwala szybko je sprzedać w sytuacji, gdy dłużnik nie stosuje się do wyznaczonych terminów spłaty zobowiązania.
Część oddziałów jest jednak skłonna wspomóc finansowo klientów, którzy chcą kupić pojazd używany, ale zwykle zaznacza się, że nie może być on starszy niż 5 lat. Auta w tym wieku są bowiem jeszcze sprawne i nie wykazują większych oznak zużycia części. Na rynku finansowym zdarzają się również wyjątki, kiedy wsparcie gotówkowe jest wypłacane na zakup samochodów 12-letnich, jednak zwykle finansowanie to dotyczy jedynie ofert promocyjnych.

Auto używane lepiej sfinansować inaczej

Jeżeli jednak upieramy się przy opcji, by kupić pojazd mający więcej lat niż zgadza się na to dany bank, możemy skorzystać z innego rozwiązania. W przypadku niedrogich, starych samochodów lepiej jest bowiem zaciągnąć tradycyjne zobowiązanie gotówkowe na dowolny cel. Jego oprocentowanie często jest podobnej wysokości jak oprocentowanie typowego zobowiązania na zakup samochodu osobowego, a ponadto samo zobowiązanie nie wymaga dopełnienia tak wielu formalności.

Największą zaletą finansowania zakupu auta w ten sposób jest brak konieczności wykupienia ubezpieczenia Auto Casco oraz dokonania cesji praw z polisy na bank. Koszty nabycia pojazdu używanego tą drogą nie są więc bowiem tak wysokie jak mogłoby to wydawać się na początku, szczególnie jeśli skorzysta się z internetowego rankingu kredytów. Ponadto przy zaciąganiu kwot rzędu 5-10 tysięcy złotych nie będą nam potrzebne dodatkowe zabezpieczenia czy zgoda małżonka.

Im starsze auto, tym krótszy okres spłaty

Warto pamiętać, że jeżeli bank zdecyduje się na finansowanie zakupu auta z drugiej ręki, nigdy nie zaproponuje nam tak długiego okresu spłaty wierzytelności jak osobom, które wybierają samochód z salonu. Rozwiązanie takie byłoby bowiem dla banków nieopłacalne, gdyż wartość samochodów używanych w większości przypadków bardzo szybko spada, zwiększając ryzyko po stronie placówki.

Również poza bankami

Zakup używanego auta osobowego można też sfinansować poprzez skorzystanie z pomocy instytucji pozabankowych. Osoby chcące kupić samochód są dla tego typu firm wymarzonym klientem. Spłata jest bowiem zabezpieczona na pojeździe, a kwota zobowiązania jest na tyle duża, że uzyskane z niej odsetki są naprawdę wysokie.

Dla potencjalnych kupujących jest to jednak bardzo drogie wyjście, którego oprocentowanie rzeczywiste może być nawet kilkukrotnie wyższe niż w przypadku zobowiązań na zakup pojazdu osobowego zaciąganych w placówkach bankowych.

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

 • Alor Bank
 • iGotówka
 • T-Mobile
 • mBank
 • eurobank
 • GETIN Bank
 • citi handlowy
 • PKO BP
 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Deutsche Bank
 • Milennium
 • iGotówka