Kredyt samochodowy na auta używane

 • Kredyt samochodowy IN bank

  • Pierwsze miejsce w rankingach
  • Do 50 000 zł
  • RRSO: nawet 10,14%

  Kredyt samochodowy BGŻ BNP PARIBAS

  • Wstępna decyzja przez telefon
  • Na samochód, motor, quada
  • RRSO: 18,05%

  Kredyt samochodowy Ferratum

  • Minimum formalności (bez BIK)
  • Decyzja w 15 minut
  • Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Wielu z nas zastanawia się, w jakim maksymalnie wieku może być samochód, którego zakup będzie finansowany za pomocą zobowiązania zaciąganego w banku. Dla większości potencjalnych pożyczkobiorców jest to bowiem bardzo ważny parametr, który może zaważyć na tym, czy wierzytelność zostanie zaciągnięta w banku, czy też w instytucji pozabankowej.

Największe szanse na nowy samochód

Warto podkreślić, że większość placówek bankowych jest zainteresowana finansowaniem zakupu jedynie nowych samochodów. Jest to spowodowane tym, że auta te najwolniej tracą na wartości z powodu starzejącego się rocznika, a ponadto są w dobrym stanie technicznym, co pozwala szybko je sprzedać w sytuacji, gdy dłużnik nie stosuje się do wyznaczonych terminów spłaty zobowiązania.

Część oddziałów jest jednak skłonna wspomóc finansowo klientów, którzy chcą kupić pojazd używany, ale zwykle zaznacza się, że nie może być on starszy niż 5 lat. Auta w tym wieku są bowiem jeszcze sprawne i nie wykazują większych oznak zużycia części. Na rynku finansowym zdarzają się również wyjątki, kiedy wsparcie gotówkowe jest wypłacane na zakup samochodów 12-letnich, jednak zwykle finansowanie to dotyczy jedynie ofert promocyjnych.

Auto używane lepiej sfinansować inaczej

Jeżeli jednak upieramy się przy opcji, by kupić pojazd mający więcej lat niż zgadza się na to dany bank, możemy skorzystać z innego rozwiązania. W przypadku niedrogich, starych samochodów lepiej jest bowiem zaciągnąć tradycyjne zobowiązanie gotówkowe na dowolny cel. Jego oprocentowanie często jest podobnej wysokości jak oprocentowanie typowego zobowiązania na zakup samochodu osobowego, a ponadto samo zobowiązanie nie wymaga dopełnienia tak wielu formalności.

Największą zaletą finansowania zakupu auta w ten sposób jest brak konieczności wykupienia ubezpieczenia Auto Casco oraz dokonania cesji praw z polisy na bank. Koszty nabycia pojazdu używanego tą drogą nie są więc bowiem tak wysokie jak mogłoby to wydawać się na początku, szczególnie jeśli skorzysta się z internetowego rankingu kredytów. Ponadto przy zaciąganiu kwot rzędu 5-10 tysięcy złotych nie będą nam potrzebne dodatkowe zabezpieczenia czy zgoda małżonka.

Im starsze auto, tym krótszy okres spłaty

Warto pamiętać, że jeżeli bank zdecyduje się na finansowanie zakupu auta z drugiej ręki, nigdy nie zaproponuje nam tak długiego okresu spłaty wierzytelności jak osobom, które wybierają samochód z salonu. Rozwiązanie takie byłoby bowiem dla banków nieopłacalne, gdyż wartość samochodów używanych w większości przypadków bardzo szybko spada, zwiększając ryzyko po stronie placówki.

Również poza bankami

Zakup używanego auta osobowego można też sfinansować poprzez skorzystanie z pomocy instytucji pozabankowych. Osoby chcące kupić samochód są dla tego typu firm wymarzonym klientem. Spłata jest bowiem zabezpieczona na pojeździe, a kwota zobowiązania jest na tyle duża, że uzyskane z niej odsetki są naprawdę wysokie.

Dla potencjalnych kupujących jest to jednak bardzo drogie wyjście, którego oprocentowanie rzeczywiste może być nawet kilkukrotnie wyższe niż w przypadku zobowiązań na zakup pojazdu osobowego zaciąganych w placówkach bankowych.

Szczególnie polecana oferta:

 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Błyskawiczna decyzja!
 • Do 200 000 zł
 • Krótki i prosty formularz
 • Niskie RRSO
 • Cała procedura przez stronę banku
 • Okrest kredytowania do 10 lat
 • Na samochody nowe i używane

Ostatnie artykuły

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt na samochód

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt na samochód
Uzyskanie pieniędzy na zakup pojazdu, wymaga spełnienia pewnych warunków. Wśród nich wymienia się dopasowanie swojego... czytaj dalej

Kalkulator kredytu samochodowego bez BIK

Kredyt samochodowy bez BIK
Zakup nowego samochodu często jest sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Z tego powodu wiele osób szuka sposobu... czytaj dalej

Kredyt samochodowy u dilera czy w banku

Kredyt samochodowy tańszy u dilera czy w banku?

Osoby chcące skorzystać z wierzytelności bankowej na zakup pojazdu osobowego, często narzekają, że... czytaj dalej

Leasing konsumencki

Leasing konsumencki - z czym to się je
Za największą zaletę tego rozwiązania uznaje się brak konieczności... czytaj dalej

Zakup samochodu firmowego

Finansowanie zakupu samochodu firmowego - kredyt czy leasing
Przedsiębiorcy często korzystają ze wsparcia finansowego na zakup samochodu... czytaj dalej

kredyt samochodowy z ratą balonową

Kredyt standardowy czy z ratą balonową - co się bardziej opłaca?
Kupno samochodu bez posiadania wystarczającej liczby oszczędności wiąże się... czytaj dalej

korzystny kredyt samochodowy

Jak znaleźć korzystny kredyt samochodowy
Najważniejszą kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę podczas szukania... czytaj daej

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

Alor Bank
iGotówka
T-Mobile
mBank

eurobank
GETIN Bank
citi handlowy

BGŻ BNP PARIBAS
Deutsche Bank
Milennium

x
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.