Web
Analytics

pożyczka na auto Ferratum

Minimum formalności (bez BIK)
Decyzja w 15 minut
Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Złóż wniosek

kredyt na samochód BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna decyzja przez telefon
Na samochód, motor, quada
RRSO: 18,05%

Złóż wniosek

Bez zaświadczeń do 24 000 zł
od 1 000 zł do 120 000 zł
Wypłata gotówki nawet w dniu wypełnienia wniosku

Złóż wniosek

Najlepszy kredyt samochodowy czerwiec 2018

Z dnia na dzień pojawiają się nowe oferty kredytów samochodowych. Warto być z nimi na bieżąco, ponieważ każda kolejna zdaje się być bardziej atrakcyjna od poprzedniej. I bardzo często tak jest. Między bankami jest duża konkurencja i każdy z nich stara się przyciągnąć klientów korzystnymi opcjami. Dlatego powinieneś na bieżąco analizować wszystkie alternatywy, aby znaleźć najlepszy kredyt samochodowy na czerwiec 2018.

Gdzie szukać kredytu samochodowego

Przede wszystkim nie ograniczaj się do banku, w którym masz założone konto osobiste. Oczywiście warto także poszukać ofert swojego banku – starzy klienci bardzo często są premiowani łatwiejszymi procedurami lub niższym oprocentowaniem, nie jest to jednak reguła. Bardzo często to oferty dla nowych klientów są bardziej atrakcyjne.

Swoich poszukiwań nie ograniczaj wyłącznie do standardowych banków stacjonarnych. Jeśli kupujesz samochód z salonu, równie dobrze możesz zaciągnąć kredyt na miejscu. W zasadzie każda marka ma swoje oferty rozłożenia zakupu na raty. Są one nierzadko bardziej atrakcyjne, dlatego warto się wszystkiego dowiedzieć i także wziąć pod uwagę takie rozwiązanie.

Wybór typu kredytu samochodowego

Kredyt samochodowy to nie zawsze standardowa pożyczka, spłacana w równych, comiesięcznych ratach. Istnieją dwa typy kredytu samochodowego, które często można spotkać w banku. Jeden z nich to kredyt 50 na 50. Oznacza to, że połowę wartości samochodu musisz wpłacić w jednej racie, jako wkład własny. Pozostała część zostaje rozłożona na raty. Dzięki temu cała kwota kredytu jest niższa, ponieważ oprocentowanie nalicza się od mniejszej kwoty.

Na uwagę zasługuje także tak zwany kredyt balonikowy. Polega on na tym, że przez pierwsze kilka lat spłacasz zobowiązanie w równych, regularnych ratach. Ostatnia spłata jest jednak większa i wynosi 20% wartości ruchomości. To wygodniejsze rozwiązanie, przede wszystkim ze względu na to, że masz czas na uzbieranie wartości samochodu.

Analiza kosztów kredytu samochodowego

Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na wybór kredytu samochodowego jest oczywiście jego całkowity koszt. Wbrew pozorom, jego obliczenie i dokładne wyznaczenie może być trudne. Nie tylko oprocentowanie nominalne wchodzi w skład wszystkich około kredytowych kosztów. Oprocentowanie nominalne, czyli to, co jest ogłaszane w reklamach i billboardach, to tylko niewielka część wszystkich wydatków.

Do tego musisz także doliczyć dodatkowe opłaty, takie jak na przykład marża dla banku. To opłata procentowa, zależna od wysokości kwoty, która czasami nazywana jest prowizją lub opłatą przygotowawczą. Czasami, jednak zdarza się to rzadko, naliczane są tak zwane koszty prowadzenia kredytu i jego obsługi. I chociaż pojedyncze czynniki nie mają większego znaczenia, w sumie tworzą znaczną kwotę, która zwiększy wysokość comiesięcznych rat.

Ze względu na długą listę składników kosztów kredytu samochodowego może okazać się, że kredyt, który będzie niżej oprocentowany będzie w rezultacie droższy, niż ten o wyższym oprocentowaniu nominalnym. Z tego właśnie względu każdą ofertę należy bardzo skrupulatnie przeanalizować, by wiedzieć, ile w zasadzie będzie kosztował kredyt.

Kredyt samochodowy a koszt ubezpieczenia

Bardzo wiele instytucji w momencie podpisania umowy kredytowej wymaga także podpisania umowy o wykupieniu polisy ubezpieczeniowej. W zasadzie w prawie każdym przypadku jest to obligatoryjne i bardzo rzadko zdarza się tak, że możesz samodzielnie wybrać ubezpieczyciela. Najczęściej staje się nim partner banku lub sam oddział ubezpieczeniowy danego banku.

Ubezpieczenie jest konieczne, jednak oczywiście także zwiększa koszty kredytu. Jest to kwota od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie, która co miesiąc doliczana jest do spłaty. Znacznie podnosi więc poziom rat i z tego względu często wymusza także dłuższy okres spłaty. Jednak w gruncie rzeczy to korzystne rozwiązanie i nie warto z niego rezygnować.

Kredyt samochodowy trwa dość długo i najczęściej opiewa na niebagatelne kwoty. W ciągu kilkunastu lat regulowania rat może wydarzyć się mnóstwo różnych rzeczy, a ubezpieczenie chroni cię przed nieprzyjemnymi skutkami wydarzeń losowych. Jeśli stracisz pracę, zachorujesz lub ulegniesz wypadkowi, to ubezpieczyciel przejmie na siebie twoje zobowiązanie, a ty nie będziesz się musiał niczym przejmować. To bardzo istotne, ponieważ większość banków stosuje tak zwane rejestracyjne zabezpieczenie kredytu.

Oznacza to, że w dowodzie rejestracyjnym bank figuruje jako współwłaściciel auta czy innego pojazdu. W momencie, w którym spłacisz całe zobowiązanie, pojazd przechodzi na twoją własność drogą cesji. Jeśli jednak tak się nie stanie i będziesz mieć zaległości w uregulowaniu zobowiązania, właścicielem stanie się automatycznie bank. Ubezpieczenie ma cię uchronić przed taką ewentualnością.

Najlepszy kredyt samochodowy to nie tylko tani kredyt. To także taki, który nie wymaga od ciebie ponoszenia dodatkowych kosztów, i taki, z którym z pewnością sobie poradzisz. Dlatego warto bardzo ostrożnie wybierać konkretne oferty.

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

 • Alor Bank
 • iGotówka
 • T-Mobile
 • mBank
 • eurobank
 • GETIN Bank
 • citi handlowy
 • PKO BP
 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Deutsche Bank
 • Milennium
 • iGotówka