Web
Analytics

pożyczka na auto Ferratum

Minimum formalności (bez BIK)
Decyzja w 15 minut
Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Złóż wniosek

kredyt na samochód BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna decyzja przez telefon
Na samochód, motor, quada
RRSO: 18,05%

Złóż wniosek

Bez zaświadczeń do 24 000 zł
od 1 000 zł do 120 000 zł
Wypłata gotówki nawet w dniu wypełnienia wniosku

Złóż wniosek

Najlepszy kredyt samochodowy grudzień

Kredyt samochodowy to bardzo często jedyna możliwość sfinansowania zakupu samochodu. Tym samym jest to niezwykle popularny produkt bankowy, oferty zmieniają się niemal co miesiąc. Dlatego analizując je, musisz wziąć pod uwagę najnowsze, by znaleźć najlepszy kredyt samochodowy na grudzień 2018.

Kredyt samochodowy – sposób uzyskania

Kredyt samochodowy to pożyczka celowa. Oznacza to, że uzyskane pieniądze możesz przeznaczyć wyłącznie na kupienie pojazdu. Czasami nawet nie zobaczysz pożyczonych środków – najczęściej są one przelewane bezpośrednio na konto osoby sprzedającej. Aby otrzymać pieniądze, musisz okazać umowę kupna-sprzedaży. Kredyt samochodowy obejmuje zakup nie tylko auta. Pieniądze możesz przeznaczyć na sfinansowanie motocykla, skutera lub innego jednośladu, maszyn budowlanych lub quada.

Aby dostać kredyt samochodowy, musisz złożyć w banku odpowiedni wniosek. Możesz dostać pieniądze na zakup nowego, jak i starego pojazdu, jednak w tym drugim przypadku jest to nieco trudniejsze. Niestety, ale nie wszystkie banki godzą się kredytować samochód, który mają już kilkanaście lat i wysoki przebieg. Na zakup nowego lub prawie nowego samochodu masz już dużo większe szanse. Na to, czy twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie wpływ ma także poziom twoich zarobków, to, czy masz umowę o pracę i oczywiście historia kredytowa, którą bank sprawdza w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej.

Gdzie szukać kredytu samochodowego

Wybierając kredyt samochodowy warto zapoznać się z ofertą, którą przedstawia dla stałych klientów bank, w którym masz konto osobiste. To prawda, że niektóre banki bardzo premiują stałych klientów, jednak nie ograniczaj się tylko  do tej oferty. Może okazać się, więcej, to najbardziej prawdopodobny scenariusz, że najlepszą opcję przedstawi ci inny bank, który próbuje przyciągnąć do siebie nowych klientów. Czasami jest to jednoznaczne z koniecznością założenia w innej instytucji konta osobistego. W takim wypadku musisz sprawdzić, ile to kosztuje i jakie warunki będziesz musiał spełniać, by karta debetowa i prowadzenie konta było darmowe.

Kredyt samochodowy możesz zaciągnąć także w salonie samochodowym. Niektóre marki mają swoje banki, inne współpracują z tymi ogólnymi. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i warto poznać ofertę kupienia samochodu z salonu i rozłożenia kwoty na raty. Jednak nadal warto przeanalizować inne opcje. Może okazać się, że będą o wiele korzystniejsze.

Kredyt samochodowy – jak przeanalizować koszty

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic łatwiejszego niż analiza kosztów kredytu samochodowego. W końcu wystarczy ze sobą porównać oprocentowanie. To jednak błąd – oprocentowanie nominalne to tylko jeden z wielu kosztów, które ciągnie ze sobą kredyt. Może okazać się, że oferta z niższym oprocentowaniem będzie w rezultacie droższa. Dlaczego tak się dzieje?

Znaczenie ma RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Ten wskaźnik zbiera wszystkie koszty kredytu samochodowego, które trzeba ponieść i pozwala obliczyć ci rzeczywistą kwotę pozostałą do spłaty. W skład RRSO wchodzi prowizja lub marża dla banku, koszt prowadzenia i obsługi kredytu, a także cena ubezpieczenia.

Ubezpieczenie nie zawsze jest konieczne, jednak w zdecydowanej większości przypadków trzeba je wykupić. Chociaż jest dość kosztowne, jest także bardzo wygodne. Dzięki ubezpieczeniu nie musisz się martwić, czy zdołasz spłacić kredyt w razie utraty pracy lub kiedy zachorujesz. W takich wypadkach kredytem zajmie się ubezpieczyciel. Zwróć także uwagę na to, że kredyt samochodowy trwa dość długo i nierzadko przekracza kilkadziesiąt tysięcy złotych. Chociażby z tego względu warto zabezpieczyć się płacąc składki na polisę. Będą one doliczone do wysokości comiesięcznej raty.

Kredyt samochodowy – rodzaje

Decydując się na kredyt samochodowy, możesz także wybrać jego rodzaj. Oczywiście możesz mieć standardowy kredyt, który zostaje podzielony na raty, które spłacasz w comiesięcznych odstępach. Możesz jednakże także zdecydować się na kredyt samochodowy, który będzie nieco tańszy sumarycznie. Jest to na przykład kredyt 50 na 50, który jest dużo lepiej oprocentowany. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają dość duży wkład własny. Kredyt ma także opcję 40 na 60.

To rozwiązanie polega na tym, że pierwszą część kredytu (50 lub 40%) wpłacasz na początku. Pozostała część zostaje podzielona na raty lub pozostaje do jednorazowej spłaty po upływie roku. Nie dość, że oprocentowanie jest niższe, to jeszcze krótki czas trwania kredytu sprawia, że suma odsetek jest o wiele niższa.

Na uwagę zasługuje także kredyt balonikowy. 80% pożyczonej kwoty zostaje podzielone na raty, a ostatnią spłatą jest końcowe 20%, od którego nie nalicza się odsetek. To sprawia, że całkowity koszt kredytu jest o wiele mniejszy.

Warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim ofertom, by naprawdę znaleźć tą najbardziej korzystną. Dzięki temu będziesz mógł zaoszczędzić naprawdę sporą kwotę, dlatego poświęć kilka chwil, by wszystko dokładnie przeliczyć. To jedyny sposób, by znaleźć najlepszy kredyt samochodowy na grudzień 2018.

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

 • Alor Bank
 • iGotówka
 • T-Mobile
 • mBank
 • eurobank
 • GETIN Bank
 • citi handlowy
 • PKO BP
 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Deutsche Bank
 • Milennium
 • iGotówka