Web
Analytics

pożyczka na auto Ferratum

Minimum formalności (bez BIK)
Decyzja w 15 minut
Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Złóż wniosek

kredyt na samochód BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna decyzja przez telefon
Na samochód, motor, quada
RRSO: 18,05%

Złóż wniosek

Bez zaświadczeń do 24 000 zł
od 1 000 zł do 120 000 zł
Wypłata gotówki nawet w dniu wypełnienia wniosku

Złóż wniosek

Najlepszy kredyt samochodowy kwiecień 2018

Wybór kredytu samochodowego jest dość skomplikowany. Przyczyną jest fakt, że rynek bankowy ciągle się powiększa, a między instytucjami panuje duża konkurencja. To sprawia, że ciągle pojawiają się nowe, coraz bardziej atrakcyjne oferty. Warto być na bieżąco, by naprawdę wybrać najlepszy kredyt samochodowy na kwiecień 2018.

Kredyt samochodowy – wybierz rodzaj

Zanim zaczniesz szukać idealnej oferty kredytu samochodowego, koniecznie zastanów się, jaki rodzaj chcesz zaciągnąć. Kredyt samochodowy można wydać wyłącznie na zakup pojazdu (także motocykli i innych jednośladów), a pieniądze otrzymujesz dopiero po podpisaniu wstępnej umowy kupna-sprzedaży. Kwota wynosi dokładnie cenę auta, pomniejszoną o twój wkład własny.

Pożyczona kwota może być oddawana na trzy sposoby. Bardzo mało banków korzysta z kredytów standardowych, w których spłacasz pojedyncze raty co miesiąc. Raczej o wiele popularniejsze są kredyty 50 na 50 (lub 60 na 40). Zasada jest bardzo prosta – połowę (lub 60%, w zależności od opcji) kwoty wpłacasz w momencie kupienia samochodu z własnych środków. Drugą część dostajesz od banku i musisz ją zwrócić w ciągu roku.

Powszechnością cieszy się także kredyt balonikowy. Ten system charakteryzuje się tym, że pożyczona kwota jest dzielona na dwie części – 80 i 20 procent. Pierwszą część spłacasz na raty, systemem oprocentowanych, comiesięcznych spłat. Drugą musisz wpłacić do banku na raz, jako ostatnią wpłatę. To wygodne rozwiązanie, ponieważ przez kilka lat spłacania kredytu uda ci się odłożyć pieniądze na pokrycie takiej części wartości samochodu, a dzięki temu suma oprocentowania będzie niższa.

Najlepszy kredyt samochodowy, czyli jaki?

Po wybraniu jednej opcji powinieneś zacząć rozglądać się za konkretną ofertą banków. Jest ich mnóstwo, dlatego warto skorzystać z rankingów kredytów, zwłaszcza tych najnowszych, na kwiecień 2018 i sprawdzić kilka najlepszych wyników.

Najlepszy kredyt samochodowy to oczywiście stosunkowo tani kredyt. Warto dokładnie przyjrzeć się ofertom, dobrze je zanalizować i przeliczyć, przede wszystkim dlatego, że oprocentowanie widniejące na plakatach i ulotkach to tylko część kosztów, które ciągnie za sobą kredyt samochodowy. To tak zwane oprocentowanie nominalne. Pozostałe koszty może są mniejsze, jednak w sumie robią ogromną różnicę i mogą sprawić, że niżej oprocentowany kredyt będzie w rezultacie droższy niż te o wyższym oprocentowaniu nominalnym.

Z tego względu zwróć uwagę także na takie czynniki jak marża czy prowizja dla banku oraz tak zwana opłata przygotowawcza. Obie mogą być naliczane procentowo od całej kwoty i chociaż najczęściej nie przekraczają kilku procent, w stosunku do długu w wysokości kilkudziesięciu tysięcy będą już stanowiły pokaźną sumę.

Kolejnym czynnikiem zwiększającym kwotę jest ubezpieczenie. Bank może wymagać, abyś wykupił je przy podpisywaniu umowy kredytowej. Jest to wygodne rozwiązanie, które pomoże ci zabezpieczyć spłatę. Jeśli nie będziesz mógł podołać ratom po stracie pracy, wypadku lub chorobie, twoje zadłużenie przejmie ubezpieczyciel. Dzięki temu możesz być spokojny, jednak ubezpieczenie znacznie podnosi poziom comiesięcznych spłat i całkowitą kwotę kredytu.

Gdzie szukać najlepszego kredytu samochodowego

Wiele osób pierwsze kroki kieruje do banku, w którym ma konto osobiste. To czasami może okazać się dobre rozwiązanie, ale jeśli chcesz znaleźć naprawdę najlepszą ofertę, musisz poszukać także w innych miejscach. W zasadzie wiele ofert jest atrakcyjniejszych dla nowych klientów. Oprocentowanie jest mniejsze a warunki preferencyjne, więc to się może naprawdę opłacać. Jest tylko jeden mankament – aby zaciągnąć kredyt w nowym banku najczęściej musisz założyć rachunek osobisty, a to czasami generuje dodatkowe koszty, pobierane za prowadzenie konta.

Jeśli decydujesz się na kupienie nowego samochodu, prosto z salonu, możesz skorzystać z ofert banków należących do marki aut. Bardzo wiele z nich ma własne usługi kredytowania pojazdów. To ciekawe rozwiązanie, tym bardziej, że warunki, które trzeba spełnić, by otrzymać pożyczkę nie są wysokie. Warto zatem przeanalizować także ofertę tego rodzaju banków.

Kredyt samochodowy – na co jeszcze zwrócić uwagę

Zanim zdecydujesz się na kredyt samochodowy, zwróć uwagę na sposób poręczenia. Odchodzi się już od żyrantów, którzy na wszelki wypadek mieliby wziąć na siebie zobowiązanie i raczej stosuje się tak zwane poręczenie rejestracyjne.
Oznacza to, że w momencie zakupu, twój samochód ma dwóch właścicieli – ciebie i bank. Jeśli spłacisz dług w terminie, otrzymasz samochód w całości drogą cesji. Jeśli nie uda ci się spłacić, bank płynnie przejmie ruchomość.

Na to, czy oferta kredytu samochodowego jest atrakcyjna, wpływa bardzo wiele czynników. Oczywiście największe znaczenie ma koszt pożyczki, jednak inne elementy także nie są bez wpływu. Jeśli jednak tylko poświęcisz kilka chwil, by przeanalizować oferty, szybko znajdziesz tą najbardziej atrakcyjną. Warto to zrobić, bo oszczędność może być naprawdę bardzo duża.

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

 • Alor Bank
 • iGotówka
 • T-Mobile
 • mBank
 • eurobank
 • GETIN Bank
 • citi handlowy
 • PKO BP
 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Deutsche Bank
 • Milennium
 • iGotówka