Web
Analytics

pożyczka na auto Ferratum

Minimum formalności (bez BIK)
Decyzja w 15 minut
Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Złóż wniosek

kredyt na samochód BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna decyzja przez telefon
Na samochód, motor, quada
RRSO: 18,05%

Złóż wniosek

Bez zaświadczeń do 24 000 zł
od 1 000 zł do 120 000 zł
Wypłata gotówki nawet w dniu wypełnienia wniosku

Złóż wniosek

Najlepszy kredyt samochodowy lipiec 2018

Wybór najlepszego kredytu samochodowego nie jest taki łatwy, jak mogłoby się wydawać. Na wszystkie koszty kredytu składa się bardzo wiele czynników, dlatego trudno jest znaleźć ten najbardziej atrakcyjny finansowo.  Na dodatek nowe oferty w zasadzie pojawiają się co miesiąc. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając kredyt samochodowy na lipiec 2018.

Kredyt samochodowy – rodzaje i charakterystyka

Kredyt samochodowy może być przeznaczony nie tylko na auto, lecz w zasadzie na każdy pojazd, także na jednoślad. Uzyskane z niego pieniądze mogą sfinalizować także kupno quada lub traktora. Każdy z nich ma takie same zasady udzielenia – aby dostać kredyt samochodowy musisz przedstawić zaświadczenie o zarobkach i pochwalić się nienaganną historią kredytową. Wtedy otrzymasz kwotę, która, po przedstawieniu umowy kupna-sprzedaży zostaje wysłana od razu do sprzedawcy.

Zanim zaczniesz przeglądać oferty kredytu samochodowego, zastanów się nad jego rodzajem. Jest to zależne przede wszystkim od tego, czy masz wkład własny i jakiej wysokości. Będzie potrzebny szczególnie przy kredytach 50 na 50. Oznaczają one, że 50% wartości ruchomości musisz wpłacić od razu, a pozostałą część spłacasz w ratach. Dla osób, które mają mniejszy wkład własny przydatny może okazać się kredyt balonikowy.

Polega on na tym, że pożyczoną kwotę masz rozdzieloną na równe raty, które spłacasz przez kilka lat. Dopiero ostatnia z nich jest większa i wynosi najczęściej około 20% wartości ruchomości. Kredyt samochodowy balonikowy jest wygodniejszy, jednak ma nieco wyższe odsetki, więc cały koszt kredytu także zostaje zwiększony.

Gdzie szukać kredytu samochodowego

Kredyt samochodowy oferują nie tylko banki. Warto jednak wiedzieć, że w SKOKach i firmach pożyczkowych jest to raczej pożyczka na samochód, która rządzi się zupełnie innymi prawami. Jest bardziej zbliżona do kredytu gotówkowego. Po kredyt samochodowy warto więc udać się przede wszystkim do banku, jednak nie ograniczaj się tylko do tego, w którym masz rachunek osobisty.

Wiele banków premiuje lojalnych klientów i może dostaniesz ciekawą ofertę, jednak trudno mówić, że takie podejście jest regułą. Wręcz przeciwnie, częściej zdarza się, że to dla nowych klientów są atrakcyjniejsze warunki. Tego rodzaju kredyt samochodowy otrzymasz także w salonie samochodowym. Każda marka w zasadzie prowadzi własny bank i ma możliwość rozłożenia spłat na raty. Często są bardzo atrakcyjne, warto więc dowiedzieć się więcej na temat ich ofert.

Kredyt samochodowy – ile to kosztuje

Koszt kredytu samochodowego składa się z kilku różnych czynników. Przede wszystkim oczywiście znaczenie ma oprocentowanie nominalne, czyli to, które jest ogłaszane na ulotkach i billboardach. Jest najczęściej kilkuprocentowe, jednak nie warto kierować się wyłącznie nim. Bardzo często okazuje się, że dodatkowe opłaty są tak wysokie, że objęty mniejszym oprocentowaniem kredyt jest w istocie droższy, niż ten z wyższym oprocentowaniem.

Z tego względu należy przeprowadzić bardzo dokładną analizę i wyliczenia. Po pierwsze – zwróć uwagę na wysokość prowizji dla banku. Czasami nazywana jest marżą, czasami kosztami prowadzenia kredytu, ale to w zasadzie to samo. Wynosi maksymalnie kilka procent, jednak w skali kilku lat i kredytu na kilkadziesiąt tysięcy złotych jest to już spora kwota.

Zwróć uwagę także na to, czy w przypadku zaciągnięcia kredytu nie będziesz musiał założyć konta. Jeśli tak, to może się okazać, że będzie ono dodatkowo obciążało cię finansowo. Dzieje się tak, ponieważ zazwyczaj naliczana jest dodatkowa opłata za prowadzenie konta. Jeśli nie będziesz go używać na co dzień, błyskawicznie okaże się, że do kosztów kredytu samochodowego musisz doliczyć także kilkanaście złotych miesięcznie z tytułu utrzymania konta.

Ubezpieczenie kredytu samochodowego – plusy i minusy

Ubezpieczenie kredytu samochodowego często jest obligatoryjne. Nie dość, że musisz wykupić polisę w momencie podpisywania umowy kredytowej, to jeszcze nie możesz sobie samodzielnie wybrać ubezpieczyciela. Wręcz przeciwnie – jest on narzucony. Ubezpieczenie co miesiąc podwyższa kwotę raty od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, więc faktycznie robi dość dużą różnicę.

Jednak ubezpieczenie jest bardzo przydatne i naprawdę nie warto oszczędzać na tym aspekcie. Przede wszystkim da ci trochę poczucia bezpieczeństwa. W momencie jakiegoś wypadku losowego, utraty pracy lub choroby, kiedy nie będziesz w stanie spłacać regularnie rat, nie będziesz musieć tego robić. Zajmie się tym twoja firma ubezpieczeniowa.

Tego rodzaju ubezpieczenie jest przydatne szczególnie, jeśli bierzesz sporą kwotę i rozkładasz ją na wiele lat. Dzięki temu nie będziesz musiał przejmować się, że w tak długim okresie czasu coś się wydarzy, a ty stracisz samochód.

Idealny kredyt samochodowy pozwoli ci na zaoszczędzenie sporej kwoty. Dzięki temu poniesione koszty będą niższe, a każda rata łatwa do udźwignięcia.

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

 • Alor Bank
 • iGotówka
 • T-Mobile
 • mBank
 • eurobank
 • GETIN Bank
 • citi handlowy
 • PKO BP
 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Deutsche Bank
 • Milennium
 • iGotówka