Web
Analytics

pożyczka na auto Ferratum

Minimum formalności (bez BIK)
Decyzja w 15 minut
Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Złóż wniosek

kredyt na samochód BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna decyzja przez telefon
Na samochód, motor, quada
RRSO: 18,05%

Złóż wniosek

Bez zaświadczeń do 24 000 zł
od 1 000 zł do 120 000 zł
Wypłata gotówki nawet w dniu wypełnienia wniosku

Złóż wniosek

Najlepszy kredyt samochodowy listopad

Liczba ofert kredytów samochodowych rośnie z każdym miesiącem. Ciągle pojawiają się nowe, ponieważ jest to bardzo powszechny produkt bankowy. W tej kwestii między bankami panuje duża konkurencja, dlatego niektóre opcje mogą być naprawdę bardzo korzystne. Jednak aby znaleźć najlepszy kredyt samochodowy w listopadzie 2018 należy przeanalizować wszystkie oferty. Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę przy wyborze kredytu.

Kredyt samochodowy – jak to działa?

Kredyt samochodowy jest kredytem celowym. Oznacza to, że środki, które pożyczysz, możesz przeznaczyć wyłącznie na zakup pojazdu. Nie zobaczysz ich – zostaną od razu przelane na konto sprzedawcy, kiedy tylko okażesz w banku umowę kupna-sprzedaży. Pomimo nazwy, ten kredyt może być przeznaczony także na inne pojazdy, nie tylko na samochód. Można za niego kupić jednoślad, maszyny budowlane lub quada. Niektóre banki pozwalają także na sfinansowanie zakupu roweru. Kredyt samochodowy jest udzielany zarówno na nowe, jak i używane pojazdy.

To, czy otrzymasz kredyt samochodowy jest zależne od wielu czynników. Liczy się oczywiście twój poziom zarobków, a także rodzaj umowy. Zanim dostaniesz kredyt, jest także sprawdzana twoja historia kredytowa w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Jednak znaczenie ma także wiek i przebieg samochodu. W przypadku starych modeli, które mają już długą historię, może okazać się, że nie otrzymasz kredytu.

Wybierz rodzaj kredytu

Pierwszym krokiem, który pozwoli ci wyeliminować mnóstwo ofert, jest wybór rodzaju kredytu. Oczywiście są takie standardowe, jednak kredyty samochodowe można spłacać na kilka sposobów. Jeśli masz dość duży wkład własny, możesz skorzystać z bardzo popularnego kredytu samochodowego 50 na 50 lub 40 na 60. Ta opcja zakłada, że na początku wpłacasz 50 lub 40% całej wartości samochodu, a pozostałą część spłacasz w ratach lub płacić pojedynczo po upływie roku.

Dużym powodzeniem cieszą się także tak zwane kredytu balonikowe. Polega to na tym, że 80% pożyczanej kwoty zostaje rozłożone na równomierne raty, które comiesięcznie spłacasz. Trwa to kilka lat, a ostatnia rata to końcowe 20%. Dzięki temu oprocentowanie jest o wiele niższe, niż w przypadku standardowych kredytów. To wygodne także z tego względu, że na początku nie musisz mieć dużego wkładu własnego, a ponadto w ciągu kilku lat z pewnością zdążysz uzbierać potrzebną do spłacenia całości kwotę.

Najlepszy kredyt samochodowy pod względem finansowym

Po wybraniu odpowiedniego rodzaju kredytu przychodzi czas na analizę ich pod względem finansowym. Nie ulega wątpliwości, że najlepszy kredyt samochodowy to po prostu najtańszy kredyt samochodowy. A znalezienie takiego nie jest łatwe, bo nie zawsze niskie oprocentowanie oznacza niski koszt.

To, co widzisz na billboardach i w ulotkach to jedynie oprocentowanie nominalne. Jest najczęściej niskie, ponieważ zgodnie z ustawą nie może przekroczyć 13%. Jeśli jednak chcesz się dowiedzieć, ile tak naprawdę przyjdzie ci zapłacić, musisz sprawdzić rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Ta może być już o wiele wyższa. Dzieje się tak, ponieważ oprocentowanie nominalne to nie jest jedyny koszt kredytu.

Do tego należy doliczyć także prowizję dla banku, która czasami także wynosi kilka procent. W koszty wchodzi także cena ubezpieczenia. W wielu przypadkach wykupienie ubezpieczenia jest koniecznością, w innym przypadku nie otrzymasz żadnego kredytu. Jest to dość kosztowne, ale to naprawdę dobre rozwiązanie. Ubezpieczenie sprawia, że nie musisz przejmować się takimi sprawami jak utrata pracy czy zachorowanie. Kiedy nie będziesz w stanie regularnie spłacać rat, zajmie się tym ubezpieczyciel. W przypadku kredytów samochodowych, które nierzadko wynoszą kilkadziesiąt tysięcy i trwają około 10 lat jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Gdzie szukać kredytu samochodowego

Wiele osób decydując się zaciągnąć kredyt, ograniczają się tylko do banku, w którym od dawna mają konto osobiste. To oczywiście wygodne, ale zdecydowanie nie najlepsze. Chociaż baki czasami premiują lojalnych klientów, zazwyczaj dużo atrakcyjniejsze oferty kierują do tych nowych. Chociażby z tego powodu warto się rozejrzeć po innych bankach. Jako nowy klient możesz dostać dużo przywilejów, jednym z nich jest to, że będziesz mieć niższe oprocentowanie. Jednak najczęściej oznacza to konieczność założenia konta osobistego. Warto więc sprawdzić, jakie są warunki, ile kosztuje utrzymanie konta i co musisz zrobić, by wypłaty z bankomatów lub prowadzenie karty było darmowe.

Kredyt samochodowy możesz zaciągnąć także bezpośrednio w salonie. Wystarczy, że uzupełnisz tam kilka wniosków, a potem poczekasz na ich weryfikację. Kredyt w salonie samochodowym to wygodne rozwiązanie, jednakże dotyczy wyłącznie nowych samochodów. Nie w każdym przypadku zatem się sprawdza.

Znalezienie idealnego kredytu samochodowego może nieco potrwać, jednak naprawdę warto poświęcić temu trochę czasu. To sprawi, że będziesz mógł naprawdę dużo zaoszczędzić na zakupie samochodu.

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

 • Alor Bank
 • iGotówka
 • T-Mobile
 • mBank
 • eurobank
 • GETIN Bank
 • citi handlowy
 • PKO BP
 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Deutsche Bank
 • Milennium
 • iGotówka