Web
Analytics

pożyczka na auto Ferratum

Minimum formalności (bez BIK)
Decyzja w 15 minut
Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Złóż wniosek

kredyt na samochód BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna decyzja przez telefon
Na samochód, motor, quada
RRSO: 18,05%

Złóż wniosek

Bez zaświadczeń do 24 000 zł
od 1 000 zł do 120 000 zł
Wypłata gotówki nawet w dniu wypełnienia wniosku

Złóż wniosek

Najlepszy kredyt samochodowy luty 2018

Kredyt samochodowy to czasami jedyna możliwość, by zakupić nowy pojazd. Szansę na jego uzyskanie mają zarówno osoby, które zamierzają kupić nowe auto, jak i te, które rozglądają się za używanym. Warto jednak nie poprzestawać na wystąpieniu z wnioskiem do swojego banku, lecz rozejrzeć się za innymi ofertami. Nowe opcje pojawiają się z dnia na dzień, więc zapoznaj się z tymi najlepszymi, by wybrać najlepszy kredyt samochodowy na luty 2018.

Kredyt samochodowy – kilka opcji do wyboru

Kredyt samochodowy to produkt dostępny niemal w każdym banku. Uzyskane z niego pieniądze możesz przeznaczyć wyłącznie na pojazd – nie tylko samochód, lecz także quada, motocykl a nawet bryczkę. Zostaje udzielony dopiero w momencie, gdy już znajdziesz auto, które chcesz nabyć. Otrzymasz dokładnie kwotę, na którą opiewa cena samochodu pomniejszoną o twój wkład własny, czy dodatkowe środki, jakie masz. Oczywiście, im większy wkład własny, tym większe szanse na otrzymanie kredytu i tym mniejsze odsetki przyjdzie ci zapłacić.

Istnieje kilka rodzajów kredytu samochodowego. Wybierając najlepszy, musisz zastanowić się, która z alternatyw jest najkorzystniejsza. Najbardziej popularna to 50 na 50, czyli tak zwany kredyt jednoratowy. Pierwszą połowę wartości samochodu wpłacasz od razu, a drugą uiszczasz po upływie roku, w całości. Najczęściej jest ona słabiej oprocentowana, co sprawia, że ogólny koszt kredytu jest o wiele niższy.

Możesz także skorzystać z kredytu balonikowego. Polega on na tym, że 80% pożyczonej kwoty wpłacasz w różnych ratach comiesięcznych, a ostatnia wpłata powinna zawierać 20% całej wartości. To dobre rozwiązanie – przez kilka lat spłacania samochodu zdążysz uzbierać sporą kwotę.

Ranking kredytów samochodowych – oprocentowanie a koszty

Od wybranego rodzaju kredytu zależą jego koszty, a to w końcu jedno z najważniejszych kryteriów. Kredyt 50 na 50 zawsze jest bardziej opłacalny, jednak nie wszystkich stać na wpłacenie od razu połowy wartości pojazdu.

Wybierając najlepszy kredyt samochodowy najczęściej kierujemy się kosztami, czyli po prostu oprocentowaniem. Warto jednak wiedzieć, że poziom oprocentowania, pojawiający się na plakatach, banerach i ulotkach to tylko część kwoty, którą przyjdzie nam wydać. Co więcej, nie zawsze niższe oprocentowanie nominalne oznacza niż niższy koszt kredytu.

Dzieje się tak dlatego, że jest jeszcze wiele ukrytych kosztów około kredytowych. Banki mogą wymagać założenia konta osobistego, z którego będziesz przelewać raty. To może spowodować, że co miesiąc będzie ci się naliczała opłata za prowadzenie rachunku, która może wynieść nawet kilkanaście złotych. Sam kredyt także generuje dodatkowe koszty. Jednym z nich jest oczywiście prowizja dla banku. Ponadto może się okazać, że warunkiem obligatoryjnym do otrzymania pożyczki będzie wykupienie ubezpieczenia kredytowego.
Ubezpieczenie jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, jednak niestety ciągnie za sobą dość duże koszty dodatkowe. Jeśli kredyt bierzesz tylko na kilka lat i masz oszczędności, którymi możesz w razie czego pokryć raty, jego wykupywanie nie ma większego sensu. W przypadku dużych kwot i długiego okresu kredytowania ubezpieczenie może już okazać się pomocne. W momencie straty pracy, problemów zdrowotnych lub wypadków, to ubezpieczyciel przejmie za ciebie obowiązek płacenia, więc nie musisz obawiać się o utratę środka transportu.

Czym się kierować przy wyborze

Obliczenie rzeczywistych kosztów kredytu nie jest łatwe, jednak warto to zrobić, by przekonać się, która oferta jest najbardziej atrakcyjna. Teraz kilka najlepszych należy prześwietlić także pod innym kątem. Przede wszystkim warto sprawdzić, czy masz szanse na otrzymanie takiego kredytu. Większość banków nie pozwala na to, by suma wszystkich rat przekraczała 60% twoich miesięcznych zarobków, więc jeśli masz już inne zobowiązania, otrzymanie kredytu samochodowego może okazać się niemożliwe. Wtedy warto rozważyć opcję kredytu na samochód, czyli zwykłego kredytu gotówkowego.

W przypadku kredytu samochodowego znaczenie ma także sposób poręczenia kredytowego. Najczęściej występuje tutaj poręczenie rejestracyjne, co oznacza, że dopóki nie spłacisz wszystkich rat, współwłaścicielem pojazdu jest twój bank. Dopiero po zakończeniu okresu kredytowania samochód przechodzi na ciebie drogą cesji. W tym wypadku zabezpieczeniem jest po prostu sama ruchomość, którą bank może przejąć, jeśli nie będziesz terminowo spłacał rat.

Innym sposobem zabezpieczenia jest możliwość comiesięcznego pobierania opłaty z konta. Jeśli na czas nie będziesz mieć na nim środków, zostaną one pobrane od razu w momencie wpływu na rachunek.

Wybór kredytu samochodowego nie jest prosty. Alternatyw i ofert jest bardzo wiele, a całą sprawę jeszcze kompiluje fakt, że koszty nie tak łatwo obliczyć. Warto jednak trochę czasu spędzić na analizie i porównywaniu wszystkich opcji, aby naprawdę wybrać najlepszy kredyt samochodowy.

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

 • Alor Bank
 • iGotówka
 • T-Mobile
 • mBank
 • eurobank
 • GETIN Bank
 • citi handlowy
 • PKO BP
 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Deutsche Bank
 • Milennium
 • iGotówka