Web
Analytics

pożyczka na auto Ferratum

Minimum formalności (bez BIK)
Decyzja w 15 minut
Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Złóż wniosek

kredyt na samochód BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna decyzja przez telefon
Na samochód, motor, quada
RRSO: 18,05%

Złóż wniosek

Bez zaświadczeń do 24 000 zł
od 1 000 zł do 120 000 zł
Wypłata gotówki nawet w dniu wypełnienia wniosku

Złóż wniosek

Najlepszy kredyt samochodowy maj 2018

Znalezienie najlepszego kredytu samochodowego to nie jest proste zadanie. Przede wszystkim dlatego, że w ostatnim czasie na rynku działa mnóstwo banków i instytucji oferujących taki produkt. Na szczęście oznacza to także, że konkurencja między nimi jest wysoka, więc możesz znaleźć ofertę na bardzo korzystnych warunkach. Dowiedz się, co zrobić, by znaleźć najlepszy kredyt samochodowy na maj 2018.

Wybór rodzaju kredytu

Zanim zaczniesz się zagłębiać w dokładne opisy ofert i alternatyw, musisz wybrać rodzaj kredytu samochodowego. Tych jest kilka, jednak najczęściej spotyka się dwa – 50 na 50 (lub 40 na 60 czy w innej proporcji) albo tak zwany kredyt balonikowy. Od tego, jaki rodzaj kredytu wybierzesz, będzie zależało, czego będziesz szukać dalej.

Przede wszystkim kredyt samochodowy 50 na 50 wymaga od ciebie większego nakładu własnych finansów. Pierwsze 50 lub 40% ( w zależności od wariantu) kwoty kredytu będziesz musiał wpłacić od razu. Pozostała część zostaje rozłożona na raty, które będziesz spłacać w równych spłatach. Takie rozwiązanie ma wiele niewątpliwych zalet, a jedną z nich jest to, że pozwala na zapłacenie o wiele niższych odsetek. Całkowite koszty kredytu będą w tym przypadku dużo niższe.

Takie rozwiązanie wymaga jednak dość dużego wkładu własnego, warto więc skusić się na kredyt balonikowy. Polega on na tym, że 80% wartości kredytu spłacasz przez kilka lat w równych, comiesięcznych ratach. Dopiero ostatnia z nich jest wyższa i obejmuje 20% całości. To rozwiązanie jest wygodne, ponieważ prawdopodobieństwo, że przez dłuższy czas uda ci się złożyć 20% początkowej wartości samochodu jest naprawdę duże.

Analiza kosztów kredytu

Kiedy już zdecydowałeś się na jedną opcję kredytu samochodowego, możesz zacząć analizować wszystkie oferty banków w tym zakresie. Oczywiście najważniejszym czynnikiem jest koszt kredytu. Im tańsza opcja, tym lepiej, jednak w rezultacie nie tak łatwo to ustalić. Czasami zdarza się bowiem, że niskie oprocentowanie nominalne wcale nie oznacza niskich całkowitych kosztów kredytów.

Dzieje się tak, ponieważ na całkowitą sumę pozostałą do spłaty składa się wiele czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście oprocentowanie nominalne, jednak w grę wchodzą także inne, takie jak na przykład prowizja dla banku lub tak zwana opłata przygotowawcza. Są one różnej wysokości, wynoszą maksymalnie kilka procent, jednak w rezultacie mogą sprawić, że kwota będzie o wiele wyższa.

Co więcej, zanalizować należy także dodatkowe koszty, takie jak na przykład cena prowadzenia kredytu. Wiele banków wymaga także założenia konta. To może zwiększyć koszty, ponieważ bardzo często rachunki osobiste są obciążone kilku- lub kilkunastozłotową marżą za prowadzenie. Opłata jest naliczana miesięcznie, więc w ciągu kilku lat spłacania zobowiązania może się zrobić z tego wysoka kwota.

Kredyt samochodowy – na co jeszcze zwrócić uwagę

Kolejnym aspektem istotnym przy zaciąganiu kredytu samochodowego jest jego ubezpieczenie. Nie wszystkie banki go wymagają, jednak większość tak. Na dodatek rodzaj polisy i jej wartość i cena są narzucone z góry. Może zatem okazać się, że koszt ubezpieczenia będzie wysoki i o wiele taniej byłoby zaciągnąć kredyt w innym banku.

Na ubezpieczeniu jednak nie zawsze warto oszczędzać, a w przypadku tak długiego kredytu z pewnością nie warto z niego zrezygnować. Dzięki niemu nie musisz obawiać się wypadków losowych, ponieważ w przypadku nieszczęścia to ubezpieczyciel przejmie za ciebie obowiązek regulowania rat. Jeśli zachorujesz lub stracisz pracę, nie będziesz musiał obawiać się utraty pojazdu.

Warto także zapoznać się z rodzajem poręczenia. Wiele banków preferuje tak zwane poręczenie rejestracyjne, co znaczy, że instytucja figuruje jako współwłaściciel pojazdu w dowodzie rejestracyjnym. Kiedy tylko uda ci się uregulować zobowiązanie, drogą cesji staniesz się jedynym właścicielem. Jeśli jednak z jakiegoś powodu zaprzestaniesz spłacania rat, może się okazać, że bank przejmie ruchomość. Chociażby z tego względu warto zainwestować w dobrą polisę ubezpieczeniową.

Kredyt samochodowy – gdzie go szukać?

Szukając kredytu samochodowego nie ograniczaj się wyłącznie do swojego banku. Może okazać się, że u konkurencji będzie o wiele taniej. Bardzo wiele instytucji ma korzystniejsze oferty dla całkowicie nowych klientów i warto wykorzystać ten fakt, by znaleźć atrakcyjniejszą finansowo opcje. Warto także wiedzieć, że prawie każda marka samochodów ma swój bank i może udzielić ci kredytu. Ich warunki są zbliżone do tych ogólnych, warto także się im dokładnie przyjrzeć.

Wybór odpowiedniego kredytu samochodowego nie jest łatwy. Warto ciągle być na bieżąco z pojawiającymi się ciągle nowymi ofertami banków, ponieważ może okazać się, że będą bardziej korzystne. Dlatego robiąc swoje zestawienie weź pod uwagę wyłącznie najnowsze oferty. Mogą się zmieniać z miesiąca na miesiąc.

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

 • Alor Bank
 • iGotówka
 • T-Mobile
 • mBank
 • eurobank
 • GETIN Bank
 • citi handlowy
 • PKO BP
 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Deutsche Bank
 • Milennium
 • iGotówka