Web
Analytics

pożyczka na auto Ferratum

Minimum formalności (bez BIK)
Decyzja w 15 minut
Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Złóż wniosek

kredyt na samochód BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna decyzja przez telefon
Na samochód, motor, quada
RRSO: 18,05%

Złóż wniosek

Bez zaświadczeń do 24 000 zł
od 1 000 zł do 120 000 zł
Wypłata gotówki nawet w dniu wypełnienia wniosku

Złóż wniosek

Najlepszy kredyt samochodowy marzec 2018

Ofert kredytów samochodowych obecnie jest bardzo wiele na rynku. Konkurencja między bankami jest duża, więc wciąż pojawiają się nowe zestawienia i opcje. Dlatego przy wyborze powinieneś kierować się najnowszym rankingiem, by zdecydować się na najlepszy kredyt samochodowy w marcu 2018. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jak obliczyć koszty takiego zobowiązania.

Kredyt samochodowy – wybierz rodzaj

Kredyt samochodowy to bardzo wygodny sposób na zakupienie samochodu. Jest dostępny zarówno dla osób, które rozglądają się w ofertach salonów, jak i tych, które kupują używane auto. Kredyt może być przeznaczony wyłącznie na jakiś pojazd, nie tylko na samochód, lecz także na quada, motocykl lub inny jednoślad. Zostanie on udzielony ci dopiero, kiedy już podpiszesz pierwszą umowę kupna – sprzedaży, a kwota będzie wynosiła dokładnie tyle, ile kosztuje twój samochód minus obowiązkowy wkład własny.

Zanim będziesz szukać konkretnych ofert kredytu samochodowego, wybierz jego rodzaj. Rzadko który bank oferuje standardowy kredyt, w którym spłacasz po prostu comiesięczne raty. O wiele częściej ofertowany jest kredyt 50 na 50 lub 60 na 40. To typ kredytu, w którym wpłacasz najpierw połowę (lub 60%) wartości samochodu od razu, a pozostałe pieniądze są przyznane ci w kredycie. Jednak nie spłacasz ich od razu, a po upływie roku musisz je wpłacić w jednej kwocie. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że tego rodzaju kredyt jest niżej oprocentowany.

Często banki oferują także tak zwany kredyt balonikowy. Jest to taki sposób kredytowania, który zakłada, że 80% pożyczonej kwoty będziesz spłacać w równych ratach co miesiąc. Ostatnie 20% to ostatnia rata – musisz to wpłacić w całości. To wygodne rozwiązanie, ponieważ przez kilka lat zdążysz uzbierać rzeczone 20% kwoty, a suma odsetek będzie w ten sposób niższa, niż gdyby rozłożyć całość na comiesięczne wpłaty.

Najlepszy kredyt samochodowy, czyli cena

Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na wybór konkretnej oferty bankowej jest oczywiście cena, a raczej całkowita kwota pozostała do spłaty. Niestety, jej obliczenie nie jest takie proste, ponieważ składa się na nią wiele czynników. Warto wiedzieć, że oprocentowanie, które reklamują i deklarują banki i instytucje pozabankowe to wyłącznie część wszystkich opłat.

To sprawia, że bardzo często wyżej oprocentowane kredyty są w rzeczywistości tańsze, niż te niżej oprocentowane. Jak to się dzieje? W tym wypadku znaczenie ma także marża dla banku, nazwana także opłatą przygotowawczą lub prowizją. Może ona wynosić kilka procent, więc faktycznie mocno wpływa na koszt kredytu. Warto zwrócić na nią uwagę zwłaszcza w przypadku banków konkretnych marek samochodów przy kupowaniu pojazdu w autoryzowanym salonie.

Poza prowizją znaczenie ma także ubezpieczenie. Wiele banków wymaga jego wykupienia, w innym wypadku nie otrzymasz kredytów. To niestety dość mocno zawyża całkowity koszt. I chociaż czasami ubezpieczenie kredytu jest przydatne, w przypadku krótkiego okresu i niskich kwot mija się ono raczej z celem. Ubezpieczenie jednak gwarantuje ci spokój ducha – jeśli zdarzy się wypadek, zachorujesz lub stracisz pracę, to ubezpieczyciel weźmie na siebie ponoszenie twoich rat, ty już nie będziesz musiał się o nie martwić. W przypadku kredytów zaciąganych na lata lepiej dopłacić kilkadziesiąt złotych miesięcznie, by w nieszczęśliwej sytuacji nie musieć się przejmować.

Na co jeszcze zwrócić uwagę

Przede wszystkim rozejrzyj się za kredytami dla nowych klientów. Między bankami panuje spora konkurencja, więc może okazać się, że mogą próbować przyciągnąć do siebie nowe osoby oferując lepsze warunki. Jednak uwaga – zaciągnięcie kredytu może oznaczać, że będziesz musiał otworzyć konto bankowe. Jego prowadzenie może sporo kosztować i co miesiąc zabierać ci nawet kilkanaście złotych, co także oczywiście zwiększa koszty, które ciągnie ze sobą kredyt.

Warto także zwrócić uwagę na sposób poręczenia. Najczęściej jest nim sam samochód. To tak zwane poręczenie rejestracyjne – bank figuruje w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciel ruchomości i jeśli nie będziesz spłacać rat, po prostu ją przejmie. Poręczenie rejestracyjne kończy się cesją na twoją stronę, jeśli oczywiście spłacisz całe zobowiązanie. Czasami poręczeniem jest także konto, z którego bank może pobierać comiesięczne raty, gdy tylko wpłyną na nie pieniądze.

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest oczywiście to, czy bank udziela kredytu na samochód, który zamierzasz kupić. Przeszkodą może być rok produkcji, czyli wiek auta. Im starsze, tym mniejsze szanse na udzielenie kredytu.

Jak widać, decyzja o rodzaju kredytu samochodowego nie jest łatwa. Sprawę komplikuje jeszcze fakt, że trudno jest obliczyć całkowitą sumę kredytu. Z tego względu warto dokładnie przeanalizować wszystkie oferty i śledzić pojawianie się najnowszych. To zwiększa szansę, że znajdziesz naprawdę atrakcyjny kredyt samochodowy.

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

 • Alor Bank
 • iGotówka
 • T-Mobile
 • mBank
 • eurobank
 • GETIN Bank
 • citi handlowy
 • PKO BP
 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Deutsche Bank
 • Milennium
 • iGotówka