Web
Analytics

pożyczka na auto Ferratum

Minimum formalności (bez BIK)
Decyzja w 15 minut
Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Złóż wniosek

kredyt na samochód BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna decyzja przez telefon
Na samochód, motor, quada
RRSO: 18,05%

Złóż wniosek

Bez zaświadczeń do 24 000 zł
od 1 000 zł do 120 000 zł
Wypłata gotówki nawet w dniu wypełnienia wniosku

Złóż wniosek

Najlepszy kredyt samochodowy październik 2018

Wybór odpowiedniego kredytu samochodowego może być bardzo trudny. Mogłoby się wydawać, że wystarczy porównać ze sobą oprocentowanie poszczególnych ofert, jednak nic bardziej mylnego. Dowiedz się, jak znaleźć najlepszy kredyt samochodowy w październiku 2018 i co wziąć pod uwagę przy robieniu analizy wszystkich opcji.

Kredyt samochodowy – krótka charakterystyka

Kredyt samochodowy i kredyt na samochód to dwa różne produkty bankowe. Kredyt na samochód to najczęściej kredyt gotówkowy, który ma nieco wyższe oprocentowanie i jest udzielany na zupełnie innych zasadach. Kredyt samochodowy natomiast możesz otrzymać dopiero po przedstawieniu umowy kupna-sprzedaży. Pieniądze nie pojawią się na twoim koncie – od razu trafią do sprzedawcy. Kredyt samochodowy jest udzielany dokładnie na kwotę, której potrzebujesz do zapłacenia za pojazd. Oznacza to, że wynosi koszt samochodu pomniejszony o twój wkład własny.

Kredyt samochodowy można zaciągnąć nie tylko na zakup samochodu. Pod tą nazwą kryje się bardzo wiele pojazdów, możesz sfinansować nim zakup motocykla lub innego jednośladu, możesz także kupić quada, przyczepę kampingową lub maszyny budowlane. Kredyt samochodowy zaciąga się co najmniej na 3 lata, najczęściej jednak na dłużej. Co miesiąc pojawiają się nowe oferty, ponieważ jest to bardzo popularny produkt bankowy.

Po pierwsze: wybierz rodzaj kredytu samochodowego

Do wyboru masz kilka różnych rodzajów kredytów samochodowych. Jednym z nich jest oczywiście standardowy kredyt, w którym spłacasz co miesiąc równe lub malejące raty. Jednakże jeśli masz dość duży wkład własny, możesz skorzystać z kredytu 50 na 50. Jest to kredyt, w którym 50% płacisz od razu, a drugą połowę spłacasz w ratach lub w całości po upływie roku. Tego rodzaju opcja jest niżej oprocentowana, więc naprawdę warto. Można także spotkać się z innymi odmianami tego kredytu, na przykład 40 na 60.
Kolejnym ciekawym rodzajem kredytu jest kredyt balonikowy. Polega to na tym, że w momencie zakupu samochodu 80% pożyczonej kwoty zostaje rozłożona na równe raty. Pozostałą część 20% musisz zapłacić w jednej, ostatniej racie w całości. Dzięki temu odsetki naliczają się tylko od pierwszej części. Jednocześnie masz czas na złożenie odpowiedniej kwoty, by móc wykupić samochód.

Oblicz, ile kosztuje kredyt

Kolejnym krokiem jest już analiza konkretnych ofert bankowych pod względem finansowym. Nie wystarczy tutaj porównać ze sobą oprocentowania. Oprocentowanie nominalne to tylko początek długiej listy opłat, które są związane z każdym kredytem. Do tego musisz doliczyć także opłatę za prowadzenie usługi, czyli marżę lub prowizję dla banku. Rzadko przekracza 3%, jednakże jest to także dość znaczna część wszystkich kosztów kredytu samochodowego.

Bardzo często do kwoty należy doliczyć także koszt ubezpieczenia. To wynosi najczęściej trochę powyżej 100 zł miesięcznie i jest doliczane każdorazowo do każdej raty kredytu. Oczywiście ubezpieczenie jest bardzo istotne i może okazać się, że będzie ci naprawdę potrzebne. Przede wszystkim – zapewni ci większe bezpieczeństwo. Będziesz mógł poczuć się o wiele pewniej, jeśli będziesz wiedzieć, że w razie potrzeby spłacanie twojego zobowiązania przejdzie na ubezpieczyciela. Jeśli stracisz pracę lub zachorujesz nie będziesz już musiał przejmować się wysokością rat.

Bardzo często zdarza się, że pożyczając pieniądze w nowym banku jesteśmy zobligowani do otworzenia konta osobistego. To co nieco także może podnieść jego całkowity koszt. Konto, zwłaszcza jeśli nie zamierzasz z niego korzystać, najczęściej nalicza opłaty w wysokości kilkunastu złotych miesięcznie.

Sposób poręczenia i inne dodatkowe aspekty

Analizując oferty kredytów samochodowych warto wziąć pod uwagę naprawdę wszystko. Jednym z aspektów, o których warto pomyśleć jest sposób poręczenia. Bardzo często okazuje się, że bank wymaga zabezpieczenia rejestracyjnego. Oznacza to, że instytucja zostaje wpisana do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciel. Dostaniesz pojazd na własność dopiero, kiedy spłacisz zobowiązanie – zostanie na ciebie przepisany drogą cesji. To sprawia, że w momencie, kiedy powinie ci się noga, bank będzie mógł łatwiej wyegzekwować przeniesienie praw do ruchomości. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że pozwala ci na to, że nie musisz znajdować żyrantów.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę są szanse na otrzymanie kredytu samochodowego. Jest to zależne nie tylko od wysokości wkładu własnego, rodzaju twojej umowy czy historii w BIK, chociaż te elementy także mają znaczenie. Bardzo często to, czy dostaniesz kredyt, jest też kwestią stanu technicznego samochodu, jego przebiegu w kilometrach i wieku. Chociaż kredyt samochodowy obejmuje także używane pojazdy – nie zawsze się to udaje.

To wszystko sprawia, że wybranie odpowiedniego kredytu nie jest takie proste. Wystarczy jednak poświęcić kilka chwil na przeanalizowanie wszystkich ofert, by znaleźć naprawdę dobre rozwiązanie, które będzie najbardziej atrakcyjne pod względem finansowym.

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

 • Alor Bank
 • iGotówka
 • T-Mobile
 • mBank
 • eurobank
 • GETIN Bank
 • citi handlowy
 • PKO BP
 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Deutsche Bank
 • Milennium
 • iGotówka