Web
Analytics

pożyczka na auto Ferratum

Minimum formalności (bez BIK)
Decyzja w 15 minut
Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Złóż wniosek

kredyt na samochód BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna decyzja przez telefon
Na samochód, motor, quada
RRSO: 18,05%

Złóż wniosek

Bez zaświadczeń do 24 000 zł
od 1 000 zł do 120 000 zł
Wypłata gotówki nawet w dniu wypełnienia wniosku

Złóż wniosek

Najlepszy kredyt samochodowy sierpień 2018

Planujesz zakup samochodu i ciągle zastanawiasz się, w jaki sposób go sfinansować? Najprostszy i zarazem najbardziej korzystny jest kredyt samochodowy. Jednak znalezienie naprawdę dobrej opcji nie jest w tym wypadku najłatwiejsze. Na rynku jest mnóstwo ofert, w ich nadmiarze bardzo łatwo się pogubić. Podpowiadamy, jak znaleźć najlepszy kredyt samochodowy na sierpień.

Kredyt samochodowy – krótka charakterystyka

Kredyt samochodowy to specyficzny rodzaj usługi bankowej. Jest to pożyczka celowa, to znaczy, że uzyskane z niego pieniądze możesz przeznaczyć wyłącznie na konkretny cel. W tym wypadku jest to zakup pojazdu. Nie tylko samochodu, lecz także skutera, quada, motocyklu lub przyczepy campingowej. Można zaciągnąć go także na sfinansowanie wydatku na maszyny budowlane.

Kredyt otrzymasz dopiero po przedstawieniu umowy kupna-sprzedaży. Wtedy na twoje konto wpłynie kwota, którą musisz wydać na pojazd, pomniejszona oczywiście o wkład własny. Aby otrzymać kredyt samochodowy, musisz mieć stałe dochody i nieskazitelną historię w BIK. Kredyt tego rodzaju można zaciągnąć zarówno na zakup nowego, jak i starego pojazdu. To dobra opcja, ponieważ jest bardziej opłacalny pod względem finansowym niż na przykład kredyt gotówkowy. Warto jednak dokładnie zapoznać się z ofertami, by znaleźć najlepszą opcję.

Ile kosztuje kredyt samochodowy

Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na to, która z bankowych ofert pojawi się na szczycie twojego prywatnego rankingu kredytów samochodowych w sierpniu 2018, są oczywiście opłaty. Warto dokładnie przyjrzeć się każdej ofercie – oprocentowanie nominalne nie jest jedynym wydatkiem, jaki trzeba wziąć pod uwagę w tym przypadku.

Kredyt samochodowy obejmuje także prowizja lub marża dla banku. Czasami jest także nazwana opłatą za prowadzenie lub obsługę kredytu. Jest ona naliczana procentowo i chociaż rzadko przekracza 3%, i tak robi dużą różnicę w oprocentowaniu. Warto także zapoznać się z listą dodatkowych opłat, takich jak koszt ubezpieczenia.
Na to, jaka będzie całkowita kwota do spłaty, wpływa także rodzaj kredytu. Może być zupełnie standardowy, jednak w przypadku pożyczek samochodowych możesz skorzystać na przykład z kredytu 50 na 50 (lub 40 na 60). Polega to na tym, że pierwszą część (50 lub 40%) wartości samochodu wpłacasz od razu przy kupowaniu, a pozostałą część regulujesz w ratach lub w jednej wpłacie po upływie określonego w umowie czasu. Ciekawą opcją jest także kredyt balonowy. Polega on na tym, że 80% kwoty kredytu jest rozłożone na małe i niskooprocentowane raty. Ostatnia rata musi jednak wynosić pozostałe 20%. To dobre rozwiązanie – w ciągu kilku lat zdążysz uzbierać oszczędności na ostatnią ratę.

Poszukaj odpowiedniego banku

Wybierając ofertę nie ograniczaj się tylko do banku, w którym od dawna masz rachunek osobisty. Chociaż duża część tych instytucji premiuje lojalnych klientów i możesz otrzymać ofertę na preferencyjnych warunkach, to znacznie częściej można spotkać się z tym, że to nowi klienci mają lepsze opcje. Nic dziwnego – między bankami panuje dość duża konkurencja i próbują przyciągnąć klientów coraz bardziej atrakcyjnymi warunkami. Warto więc poszukać ofert w różnych miejscach.

Jeśli kupujesz samochód w salonie, warto skorzystać z opcji zakupu go na raty i zaciągnięcia kredytu w banku konkretnego producenta. Niektóre, największe marki samochodów prowadzą własne banki, mają także umowy z różnymi innymi instytucjami. Czasami więc może udać ci się zaciągnąć kredyt po prostu na miejscu. W tym wypadku także jednak warto dobrze przeanalizować ofertę i porównać ją z innymi.

Na co jeszcze zwrócić uwagę

Zasięgając informacji o różnego rodzaju kredytach samochodowych, warto od razu dowiedzieć się, jaki rodzaj zabezpieczenia jest wymagany przez bank. Najczęściej preferowanym sposobem jest poręczenie rejestracyjne. Oznacza to, że instytucja zostaje wpisana do dowodu rejestracyjnego, jako współwłaściciel pojazdu. Jeśli będziesz regularnie spłacał raty, to po wpłaceniu ostatniej pojazd będzie przepisany wyłącznie na ciebie drogą sesji. Jeśli nie, to bank będzie miał łatwiejszą drogę do przejęcia ruchomości na poczet niespłaconych zobowiązań.

Czasami banki wymagają podpisu żyrantów, którzy swoim majątkiem poręczą, że dług zostanie uregulowany. Jest to jednak o wiele rzadziej stosowana praktyka, więc częściej spotkasz się z poręczeniem rejestracyjnym.
Uwagę warto zwrócić jeszcze na taki aspekt, jak prowizja za wcześniejsze spłacenie kredytu. To świetne rozwiązanie, jeśli będziesz mógł nadpłacać raty – dzięki temu szybciej pozbędziesz się zobowiązania, a suma odsetek będzie mniejsza. Jednak nie każdy bank na to pozwala i za szybsze spłacanie zobowiązania pobiera 2% prowizji.

Wybór odpowiedniego kredytu samochodowego nie jest taki prosty. Warto poświęcić chociaż kilka chwil, by dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne na rynku rozwiązania. Dzięki temu możesz oszczędzić naprawdę sporą kwotę.

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

 • Alor Bank
 • iGotówka
 • T-Mobile
 • mBank
 • eurobank
 • GETIN Bank
 • citi handlowy
 • PKO BP
 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Deutsche Bank
 • Milennium
 • iGotówka