Web
Analytics

pożyczka na auto Ferratum

Minimum formalności (bez BIK)
Decyzja w 15 minut
Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Złóż wniosek

kredyt na samochód BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna decyzja przez telefon
Na samochód, motor, quada
RRSO: 18,05%

Złóż wniosek

Bez zaświadczeń do 24 000 zł
od 1 000 zł do 120 000 zł
Wypłata gotówki nawet w dniu wypełnienia wniosku

Złóż wniosek

Najlepszy kredyt samochodowy wrzesień 2018

Z miesiąca na miesiąc przybywa ofert kredytów samochodowych. Nic dziwnego – to bardzo powszechny produkt bankowy, więc między różnymi instytucjami trwa na tym polu ogromna konkurencja. Warto to wykorzystać i znaleźć naprawdę atrakcyjną ofertę. Podpowiadamy, co zrobić, by wybrać najlepszy kredyt samochodowy na wrzesień.

Na czym polega kredyt samochodowy – zasady działania

Kredyt samochodowy od kredytu gotówkowego różni się przede wszystkim tym, że jest stosunkowo tańszy. Ma niższe oprocentowanie, zatem naprawdę warto rozglądać się wokół ofert celowych. W przypadku tego zobowiązania nie dostajesz pieniędzy na swoje konto – środki zostaną wypłacone w momencie okazania umowy przedwstępnej kupna-sprzedaży i od razu zostaną przelane na konto sprzedającego.

Ten rodzaj kredytu może być zaciągnięty zarówno na nowy pojazd, z salonu, jak i na starszy. Jednak to, czy go otrzymasz bardzo często jest zależne od stanu technicznego auta, jego wieku i stanu licznika. Co ciekawe, kredyt samochodowy może być przeznaczony na dowolny pojazd, także na jednoślady, maszyny budowlane czy quady. To najlepszy sposób na ziszczenie swoich marzeń o nowym pojeździe, i to stosunkowo tani. Dlatego warto poszperać w ofertach i dokładnie je przeanalizować.

Wybierz rodzaj kredytu samochodowego

Kredyt samochodowy występuje w kilku rodzajach. Może być oczywiście standardowy, czyli spłacasz całą kwotę pomniejszoną o wkład własny w równych lub malejących comiesięcznych ratach. Jednak możesz zdecydować się na któryś z dwóch innych rodzajów kredytu samochodowego, które będą mieć niższe oprocentowanie.

Bardzo popularny jest system kredytowania 50 na 50 (lub 40 na 60). Zasada jest prosta. Taka opcja jest przeznaczona dla osób, które mają 50% (lub 40%) wartości kredytu samochodowego jako wkład własny. Wtedy możesz ustalić, że pozostałą część wartości pojazdu spłacisz w ratach lub w całości po upływie roku.

Drugim rozwiązaniem jest kredyt balonikowy, który polega na tym, że pierwsze 80% pożyczonej kwoty rozkładasz na raty i spłacasz co miesiąc. Pozostałe 20% należy wpłacić na raz, jako jedną ratę. To zacznie zmniejsza wysokość odsetek, co znów przekłada się na to, że kredyt jest w sumie o wiele tańszy.

Sprawdź koszty kredytu samochodowego

To pierwszy, najważniejszy punkt, który bardzo często decyduje o tym, które oferty warto w ogóle brać pod uwagę. Wydawałoby się, że wystarczy sprawdzić oprocentowanie i już – możesz wybrać ten kredyt, który ma najmniejsze. Nic z tego, jest to jednak o wiele bardziej skomplikowane zadanie. Przede wszystkim oprocentowanie nominalne to nie koniec kosztów. Niektóre nisko oprocentowane oferty mogą okazać się w rezultacie dość drogie.

Dzieje się tak, ponieważ kredyt samochodowy jest objęty szeregiem innych kosztów. Jednym z nich jest prowizja dla banku. Ta opłata występuje także pod innymi nazwami – opłata przygotowawcza lub marża. Sprowadza się jednak do jednego – to niewielka, procentowo naliczana opłata, którą pobiera bank za prowadzenie i obsługę kredytu. Warto także sprawdzić, jaki jest koszt ubezpieczenia kredytu i czy nie trzeba zakładać dodatkowych i płatnych kont osobistych, aby go otrzymać.

Poszukaj w różnych miejscach

Chociaż bardzo wiele banków nagradza lojalnych klientów, nie ograniczaj się do szukania ofert w banku, w którym masz konto osobiste. Najczęściej najlepsze oferty są jednak dedykowane nowym klientom, ponieważ mają na celu przyciągnąć ich do banku. Jako nowy klient masz szansę na preferencyjne warunki oprocentowania. Sprawdź tylko, czy zaciągniecie kredytu nie będzie wiązało się z otwarciem płatnego konta osobistego.
Ciekawym rozwiązaniem jest także sprawdzenie opcji kredytowej w bankach utworzonych dla konkretnych marek samochodów. W tym wypadku możesz spodziewać się, że dostaniesz kredyt w momencie zakupu samochodu od razu. To minimum formalności, jednak ta opcja jest przeznaczona do samochodów kupowanych wyłącznie w autoryzowanych salonach.

Kredyt samochodowy – dodatkowe informacje

Decydując się na kredyt samochodowy koniecznie dowiedz się, jakiego rodzaju zabezpieczenie kredytowe jest obowiązkowe w banku. Najczęściej jest to poręczenie rejestracyjne. Ten typ zabezpieczenia ma swoje wady i zalety. Przede wszystkim nie musisz prosić nikogo o podżyrowanie pożyczki. Jednocześnie jednak nie stajesz się właścicielem pojazdu, a jego współwłaścicielem, ponieważ bank zostaje wpisany do dowodu rejestracyjnego. Jeśli spłacisz zobowiązanie, staniesz się pełnoprawnym właścicielem drogą cesji. Jeśli tego nie zrobisz – bank automatycznie może przejąć ruchomość.

Warto także zwrócić uwagę na rodzaj ubezpieczenia kredytu. Jest to dość kosztowne rozwiązanie, jednak naprawdę warto. Ubezpieczenie zabezpiecza cię na wypadek problemów ze zdrowiem czy utraty pracy. W takim przypadku spłacanie rat przechodzi na ubezpieczyciela.
Jak widać, czynników, które składają się na to, czy kredyt jest dobrym rozwiązaniem, czy nie, jest bardzo wiele. Warto jednak dokładnie zanalizować wszystkie oferty. To najlepszy sposób by znaleźć najlepszy kredyt samochodowy na wrzesień.

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

 • Alor Bank
 • iGotówka
 • T-Mobile
 • mBank
 • eurobank
 • GETIN Bank
 • citi handlowy
 • PKO BP
 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Deutsche Bank
 • Milennium
 • iGotówka