Porównanie kredytów samochodowych

 • Kredyt samochodowy IN bank

  • Pierwsze miejsce w rankingach
  • Do 50 000 zł
  • RRSO: nawet 10,14%

  Kredyt samochodowy BGŻ BNP PARIBAS

  • Wstępna decyzja przez telefon
  • Na samochód, motor, quada
  • RRSO: 18,05%

  Kredyt samochodowy Ferratum

  • Minimum formalności (bez BIK)
  • Decyzja w 15 minut
  • Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Jednym z najpopularniejszych produktów bankowych bez wątpienia są zobowiązania wypłacane w celu sfinansowania zakupu samochodu osobowego. Korzysta z nich bardzo wiele osób, które nie mają wystarczających oszczędności, by samodzielnie kupić auto, a chcą poruszać się po drodze w bezpiecznym, wygodnym i niezawodnym pojeździe. Warto jednak zaznaczyć, że wparcie gotówkowe w poszczególnych oddziałach jest wypłacane na różnych zasadach, przez co jedne oferty są korzystne dla klientów, a inne są o wiele mniej atrakcyjne.

Jaki wiek samochodu?

Porównując oferty dostępne obecnie na rynku, można dostrzec, że większość placówek woli kredytować jedynie nowe pojazdy. Jeżeli jednak zależy nam na kupnie auta z drugiej ręki, nie będzie ono mogło być starsze niż 12 lat. Warto podkreślić, że w przypadku auta 12-letniego drastycznie ograniczy się liczba placówek skłonnych wypłacić nam jakąkolwiek gotówkę.

Jaka wpłata początkowa?

W przypadku kupna samochodu osobowego możliwe jest dokonanie wpłaty początkowej. Niekiedy jest ona wymagana, jednak w przypadku najatrakcyjniejszych wierzytelności, bank może wypłacić klientowi równowartość ceny wybranego pojazdu. Co więcej, w niektórych placówkach będzie możliwe skorzystanie z dodatkowej pomocy finansowej w wysokości 10 procent wartości pojazdu, którą będzie można przeznaczyć na sfinansowanie innych kosztów związanych z kupnem samochodu bądź na pokrycie ceny dodatkowego wyposażenia.

Ile czeka się na decyzję?

Zwykle przyjmuje się, że decyzja o przyznaniu wsparcia pieniężnego na zakup auta osobowego jest podejmowana przez bank w ciągu kilku dni. W przypadku ofert promocyjnych może zostać ona podjęta znacznie szybciej - część placówek obiecuje, że klient otrzyma odpowiedź w przedziale czasowym mieszczącym się pomiędzy 15 minutami a 2 godzinami.

Jaki czas spłaty?

W przypadku wierzytelności przyznawanych na zakup auta nie można liczyć obecnie na dłuższy okres spłaty zadłużenia niż 10 lat. Warto też zaznaczyć, że okres ten może być dodatkowo skrócony, gdy finansowany przez bank samochód nie będzie pochodził z salonu.

Dodatkowe promocje

Oddziały poszczególnych banków chcą także zachęcić klientów poprzez oferowanie im dodatkowych promocji. Wśród nich najczęściej można wyróżnić możliwość zaciągania zobowiązań o wysokości do 50 tysięcy złotych bez zgody małżonka i finansowanie zakupu pojazdu o wartości do 150 tysięcy złotych bez konieczności przedstawiania dodatkowych zabezpieczeń.

RRSO dość wysokie

Mimo że aktualnie placówki bankowe starają się przekonać klientów do zaciągania wsparcia gotówkowego na zakup aut osobowych, oferując im oprocentowanie nominalne na poziomie około 6-7 procent w skali roku, okazuje się, że rzeczywiste koszty finansowania są znacznie wyższe. Najtańsze wierzytelności mogą pochwalić się RRSO na poziomie 12-13 procent w skali roku, podczas gdy przeciętnie oprocentowanie rzeczywiste sięga 19-20 procent w skali roku. Oznacza to, że koszty tego typu zobowiązań wcale nie spadły, a jedynie zmienił się rozkład opłat związanych z ich zaciąganiem.

Szczególnie polecana oferta:

 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Błyskawiczna decyzja!
 • Do 200 000 zł
 • Krótki i prosty formularz
 • Niskie RRSO
 • Cała procedura przez stronę banku
 • Okrest kredytowania do 10 lat
 • Na samochody nowe i używane

Ostatnie artykuły

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt na samochód

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt na samochód
Uzyskanie pieniędzy na zakup pojazdu, wymaga spełnienia pewnych warunków. Wśród nich wymienia się dopasowanie swojego... czytaj dalej

Kalkulator kredytu samochodowego bez BIK

Kredyt samochodowy bez BIK
Zakup nowego samochodu często jest sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Z tego powodu wiele osób szuka sposobu... czytaj dalej

Kredyt samochodowy u dilera czy w banku

Kredyt samochodowy tańszy u dilera czy w banku?

Osoby chcące skorzystać z wierzytelności bankowej na zakup pojazdu osobowego, często narzekają, że... czytaj dalej

Leasing konsumencki

Leasing konsumencki - z czym to się je
Za największą zaletę tego rozwiązania uznaje się brak konieczności... czytaj dalej

Zakup samochodu firmowego

Finansowanie zakupu samochodu firmowego - kredyt czy leasing
Przedsiębiorcy często korzystają ze wsparcia finansowego na zakup samochodu... czytaj dalej

kredyt samochodowy z ratą balonową

Kredyt standardowy czy z ratą balonową - co się bardziej opłaca?
Kupno samochodu bez posiadania wystarczającej liczby oszczędności wiąże się... czytaj dalej

korzystny kredyt samochodowy

Jak znaleźć korzystny kredyt samochodowy
Najważniejszą kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę podczas szukania... czytaj daej

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

Alor Bank
iGotówka
T-Mobile
mBank

eurobank
GETIN Bank
citi handlowy

BGŻ BNP PARIBAS
Deutsche Bank
Milennium

x
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.