Web
Analytics

Porównanie kredytów samochodowych

Bez zaświadczeń do 24 000 zł
od 1 000 zł do 120 000 zł
Wypłata gotówki nawet w dniu wypełnienia wniosku

Złóż wniosek

kredyt na samochód BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna decyzja przez telefon
Na samochód, motor, quada
RRSO: 18,05%

Złóż wniosek

pożyczka na auto Ferratum

Minimum formalności (bez BIK)
Decyzja w 15 minut
Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Złóż wniosek

Jednym z najpopularniejszych produktów bankowych bez wątpienia są zobowiązania wypłacane w celu sfinansowania zakupu samochodu osobowego. Korzysta z nich bardzo wiele osób, które nie mają wystarczających oszczędności, by samodzielnie kupić auto, a chcą poruszać się po drodze w bezpiecznym, wygodnym i niezawodnym pojeździe. Warto jednak zaznaczyć, że wparcie gotówkowe w poszczególnych oddziałach jest wypłacane na różnych zasadach, przez co jedne oferty są korzystne dla klientów, a inne są o wiele mniej atrakcyjne.

Jaki wiek samochodu?

Porównując oferty dostępne obecnie na rynku, można dostrzec, że większość placówek woli kredytować jedynie nowe pojazdy. Jeżeli jednak zależy nam na kupnie auta z drugiej ręki, nie będzie ono mogło być starsze niż 12 lat. Warto podkreślić, że w przypadku auta 12-letniego drastycznie ograniczy się liczba placówek skłonnych wypłacić nam jakąkolwiek gotówkę.

Jaka wpłata początkowa?

W przypadku kupna samochodu osobowego możliwe jest dokonanie wpłaty początkowej. Niekiedy jest ona wymagana, jednak w przypadku najatrakcyjniejszych wierzytelności, bank może wypłacić klientowi równowartość ceny wybranego pojazdu. Co więcej, w niektórych placówkach będzie możliwe skorzystanie z dodatkowej pomocy finansowej w wysokości 10 procent wartości pojazdu, którą będzie można przeznaczyć na sfinansowanie innych kosztów związanych z kupnem samochodu bądź na pokrycie ceny dodatkowego wyposażenia.

Ile czeka się na decyzję?

Zwykle przyjmuje się, że decyzja o przyznaniu wsparcia pieniężnego na zakup auta osobowego jest podejmowana przez bank w ciągu kilku dni. W przypadku ofert promocyjnych może zostać ona podjęta znacznie szybciej – część placówek obiecuje, że klient otrzyma odpowiedź w przedziale czasowym mieszczącym się pomiędzy 15 minutami a 2 godzinami.

Jaki czas spłaty?

W przypadku wierzytelności przyznawanych na zakup auta nie można liczyć obecnie na dłuższy okres spłaty zadłużenia niż 10 lat. Warto też zaznaczyć, że okres ten może być dodatkowo skrócony, gdy finansowany przez bank samochód nie będzie pochodził z salonu.

Dodatkowe promocje

Oddziały poszczególnych banków chcą także zachęcić klientów poprzez oferowanie im dodatkowych promocji. Wśród nich najczęściej można wyróżnić możliwość zaciągania zobowiązań o wysokości do 50 tysięcy złotych bez zgody małżonka i finansowanie zakupu pojazdu o wartości do 150 tysięcy złotych bez konieczności przedstawiania dodatkowych zabezpieczeń.

RRSO dość wysokie

Mimo że aktualnie placówki bankowe starają się przekonać klientów do zaciągania wsparcia gotówkowego na zakup aut osobowych, oferując im oprocentowanie nominalne na poziomie około 6-7 procent w skali roku, okazuje się, że rzeczywiste koszty finansowania są znacznie wyższe. Najtańsze wierzytelności mogą pochwalić się RRSO na poziomie 12-13 procent w skali roku, podczas gdy przeciętnie oprocentowanie rzeczywiste sięga 19-20 procent w skali roku. Oznacza to, że koszty tego typu zobowiązań wcale nie spadły, a jedynie zmienił się rozkład opłat związanych z ich zaciąganiem.

Przeprowadzamy symulację i porównujemy oprocentowanie kredytów w takich instytucjach jak:

 • Alor Bank
 • iGotówka
 • T-Mobile
 • mBank
 • eurobank
 • GETIN Bank
 • citi handlowy
 • PKO BP
 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Deutsche Bank
 • Milennium
 • iGotówka